Yaratıcı Ajansların Takip Etmesi Gereken 20 Blog

Share on linkedin
Share on email
Share on print
Peki gerekli olan ilham için yüzünüzü nereye dönmelisiniz? İşte kreatif sektör hakkında sizi her zaman güncel tutacak ve size modern fikirler, ilhamlar verecek 20 blog!
Peki gerekli olan ilham için yüzünüzü nereye dönmelisiniz? İşte kreatif sektör hakkında sizi her zaman güncel tutacak ve size modern fikirler, ilhamlar verecek 20 blog!
İçindekiler

Bir reklam veya iletişim ajansında CEO da olsanız, proje yöneticisi veya kreaktif direktör de olsanız, fikir üreten bir makine gibi olmalısınız. Müşteriler tüm gün boyunca sizden pazarlama, tasarım veya iletişim konusunda karşılaştıkları zorluklarla mücadele etmek için en taze fikirleri beklerler.

Söylemeye gerek bile yok, müşterilerinize değer katabilmelisiniz; medyada, mobilde, dijital pazarlamada ve daha birçok konuda trendler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Reklamcılık, tasarım, kullanıcı deneyimi ve halkla ilişkiler birbiriyle gittikçe etkileşim halinde olmaya devam ettikçe, daha fazla konuda bilgi sahibi olmalısınız.

Peki gerekli olan ilham için yüzünüzü nereye dönmelisiniz?

İşte kreatif sektör hakkında sizi her zaman güncel tutacak ve size modern fikirler, ilhamlar verecek 20 blog!

1. ADS OF THE WORLD

Kapsamlı reklam arşiviyle Ads of the World’ü ziyaret etmek, bir reklamcılık sitesini ziyaret etmek gibi.

Yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ads of the world

Arama menüsü bile sanki sonsuz seçenek sunuyor.

Yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ads of the world filtre gösterim

Mutlaka okunmalı : Editor’s Picks – Our Selection of Ads You Can’t Miss This Week

2. ADAGE

Adage görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

Advertising Age, pazarlama ve medya toplulukları için öncü, global bir haber, analiz ve ilham kaynağı. Pazarlamacıları ilgilendirebilecek son dakika haberleri içeren ve hem stratejik hem yaratıcı konularda onları besleyen bir blog.

Mutlaka okunmalı : Cannes Lions Grand Prix Winners

 

 

3. ADWEEK

Adweek görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

Adweek, pazarlama, medya ve reklamcılık profesyonelleri için öncü bir haber kaynağı. Adweek CMO’lar, yaratıcı ekipler, medya satın almacıları, içerik yazarları, ajans yöneticisi ve dijital medya ortamı ile ilgili bilgi sahibi olması gereken herkes tarafından mutlaka takip edilmeli. Günlük esin kaynağı için, Ad of the Day bölümünün okunması şiddetle tavsiye edilir!

Mutlaka okunmalı : One of the World’s Largest Advertisers Is Asking Brands to Help Endangered Animals

4. ECONSULTANCY

Econsultancy görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

Konu yenilik ve dijital pazarlamada en son ve en büyük haberlere gelince, Econsultancy takip etmek için doğru bir kaynak. Dijital pazarlama ile ilgili geniş bir blog yelpazesinin olmasının yanı sıra, niş sektörler hakkında kaynaklar da bulabilirsiniz. Kaynaklar, dijital pazarlama konusunda tavsiye niteliğinde ve “best practice”ler ile desteklenen, aynı zamanda yenilikçi trendlerden haberdar eder nitelikte.

Mutlaka okunmalı : ‘Created value’: How agencies can increase client retention

5. KLIENTBOOST BLOG

Klientboost görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

Klientboost Blog, landing page performansınızı ve dönüşüm oranınızı (conversation rate) geliştirecek strateji ve kapsamlı taktikler konusunda düzenli olarak içerik sağlıyor.

Mutlaka okunmalı : 17 Landing Page Value Proposition Examples To Skyrocket Conversion

 

6. THE AGENCY POST

The agency post görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

Agency Post, ajans profesyonelleri için son trendler, “best practice”ler ve taktikler paylaşan HubSpot blogu. “Ajansınızı nasıl büyütürsünüz? Müşterilerinizle nasıl iyi ilişkiler kurarsınız?” gibi ajanslar için faydalı olan konularda içerik sağlıyor.

Mutlaka okunmalı : Your Client Isn’t Always Right: A Guide to More Fulfilling and Profitable Engagements

7. DIGIDAY

Dgiday görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

Digiday, büyümeyi ve gelişmeyi amaçlayan pazarlama profesyonelleri için medya patronları tarafından kurulan bir topluluk. Çeşit çeşit taze perspektif, uzmanlık sunan ve tam anlamıyla “cool” çocuklardan oluşan bir ekip. Kullanıcı deneyimi ve site içerisinde gezinme kolaylığı ile pazarlamayla ilgili her şey için başvurulacak bir kaynak. Ayrıca podcast’leri de bulunuyor! (bkz. https://digiday.com/podcasts/)

Mutlaka okunmalı : Digital agencies struggle with a new market reality

Mutlaka dinlenmeli : Wongdoody’s Tracy Wong: We’re living the reality of dying ad agencies

8. THE DRUM

The drum görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

The Drum kendisini “Medya, reklamcılık ve pazarlamanın global yuvası” olarak tanımlıyor. Blog, en son pazarlama ve medya haberleri ile ilgili taze ve birinci sınıf içerikler yayınlıyor. En güzel özelliklerinden biri de, Asya-Pasifik, Avrupa ve Amerika olmak üzere farklı coğrafi bölgelere özel içerikler içeren farklı URL’lere sahip olması. Ajansınız veya müşteriniz için ilgili içeriğe erişmek istediğinizde, coğrafik olarak sıralanmış bilgiye sahip olmak çok kullanışlı oluyor.

Mutlaka okunmalı : There’s no such thing as a boring sector. Just boring brands

9. MOZ

Moz görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

SEO korkutucu görünebilir, hissettirdiği tam bir “ne onunla ne onsuz” durumu. Sevseniz de sevmeseniz de, doğru kişiler tarafından içeriğinizin dikkat çekmesini istiyorsanız, SEO kaçınılmaz. Tam da bu noktada Moz devreye giriyor; sunduğu bir çok içerik ile “SEO ile nasıl çalışılır?”ın cevabını kolayca anlamanızı sağlıyor.

Mutlaka okunmalı : How Do You Set Smart SEO Goals for Your Team/Agency/Project?

10. OGILVY

Ogilvy görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

Ogilvy, namını hak eden, dünyadaki en iyi ajanslardan. Ogilvy’nin blogu ise, mobilden sosyal medyaya, teknolojiden etkinliklere kadar pek çok konuda içerik sağlayan, kapsamlı bir medya platformu.

 

11. WPP

Wpp görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

Londra merkezli ve dört büyük ajans şirketinden biri olan WPP; Ogilvy, Grey, JWT gibi şirketlerin bulunduğu büyük bir şirket ağını yönetmektedir. WPP sıradan bir blog değil, reklamcılık, tasarım, dijital, marka, iletişim gibi konular üzerine olan makaleler ile bir “okuma odası (reading room)” sunuyor. Bu okuma odası, dünyanın önde gelen reklamcılık zihinlerinden çıkan içgörülerden oluşan bir hazine niteliğinde. WPP kendi sitesinde bir çok içerik yayınlarken, aynı zamanda kendi uzmanları ve iştirakleri tarafından yayınlanan makalelerin de küratörlüğünü yapmaktadır.

Mutlaka okunmalı : BrandZ™ Top 50 Most Valuable UK Brands

12. IDEO

Ideo görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

Ideo, modern tasarımlar anlamında zamanın ruhunu yansıtan, alanında fikir lideri olarak tanımlanabilecek, dünyanın önde gelen tasarım ajanslarındandır. Ideo’nun blogu – “Octopus” – tasarım alanındaki son trendleri ve kültür üzerindeki etkilerini içeren içeriklerden oluşmaktadır. “Tasarım tam anlamıyla neyi gerçekleştirmeli” konusuyla ilgileniyorsanız mutaka takip etmelisiniz.

Mutlaka okunmalı : How to Motivate a Team to Pull Off the Impossible

13. Y MEDIA LABS

Y media labs görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

Y Media Labs, dünyanın en büyük markalarına tüketici app’leri tasarlama konusunda uzmanlaşmış bir ajans. YML blogu, tasarım ve teknoloji alanında son trendler ile görüşlerin yer aldığı içerikler sunuyor. Blogda Bitcoin’den IoT’a, markadan hikaye anlatıcılığına kadar pek çok şey ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.

Mutlaka okunmalı : Digital Transformations in Retail That are Changing the Way We Shop

14. DIGITAS

Digitas görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

DigitasLBi global bir ajans ve bloglarının büyük bir kısmı teknoloji ve tasarım ağırlıklı içeriklere sahip. Teknolojiyle ve teknolojinin işe etkisiyle ilgilenen herkesin takip etmesi gereken bir blog.

15. MAGENTA

Magenta görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

HUGE, Amerika merkezli büyük ajanslardan biri ve geleneksel bir bloga sahip değil; onun yerine “Magenta” adlı bir dergi yayınlıyor. Magenta, tasarım ve teknoloji alanında bir çok yazıya sahip. Eğer kreatif bir iş yapıyorsanız, mutlaka okumanız gereken bir kaynak.

Mutlaka okunmalı : How Facebook, Twitter, and Pinterest Hook Users

16. BBDO

Bbdo görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

BBDO, dünya çapında 15000’den fazla çalışanı ve yüzyılı aşkın tarihiyle dünyanın en büyük reklamcılık ajanslarından biri. Tahmin edebileceğiniz gibi, güçlü içerik kaynağı ile sağlam bir bloga sahip.

Mutlaka okunmalı : The Illogical Logic Behind Rational Advertising

17. LEO BURNETT

Leo burnett görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

1935’te kurulan Leo Burnett, tabiri caizse reklamcılık dünyasının ağır toplarından. Leo Burnett’in blogu, global market için mükemmel bir kaynak.

Mutlaka okunmalı : More Data, More Problems? Why Data Isn’t Always the Answer

18. UX MAGAZINE

Ux magazine görsel yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

UX Magazine, UX stratejisi konusunda yenilikleri takip edebileceğiniz bir platform.

Mutlaka okunmalı : Orchestrating Experiences

19. THE DIELINE

The dieline yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

Eğer ambalaj tasarımı işindeyseniz, The Dieline esin kaynağı olmak için mükemmel bir blog. Ambalaj sektöründeki ödüller, işler, etkinlikler, sektör ile alakalı görseller ve yazılar gibi pek çok içeriğe sahip.

Mutlaka okunmalı : Better With Less – The Jury Speaks Volumes

20. BRAND NEW

Brandnew yaratıcı ajansların takip etmesi gereken 20 blog ajansara

Brand New, markalama konusunda görüşler ve yorumlar içeren bir platform. Blog ayrıca, markalama dünyasındaki gelişmeleri açıklayan bir kaynak niteliğinde.

Mutlaka okunmalı : Work from Buenos Aires, Atlanta, and Barcelona

Instagram’da takip etmeniz gereken yaratıcı ajanslar!

Eğer fazla vaktiniz yoksa, işte size Instagram’da takip etmenizi tavsiye ettiğimiz 10 yaratıcı ajans! Ajanslar hesaplarında son çalışmalarının sahne arkası çekimlerine, başarılı işlerine yer veriyorlar. Bir kıvılcım yakalamak, ilham almak için bu hesapları da takip edebilirsiniz.

HUGE 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Huge (@hugeinc)’in paylaştığı bir gönderi ()

Ogilvy UK

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ogilvy UK (@ogilvyuk)’in paylaştığı bir gönderi ()

ST8MNT

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ST8MNT (@st8mnt)’in paylaştığı bir gönderi ()

Haiku

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hmmm Creative Studio (@hmmmcreative)’in paylaştığı bir gönderi ()

SPARK 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SPARK (@sparkbrand)’in paylaştığı bir gönderi ()

BBDO San Francisco 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BBDO San Francisco (@bbdosf)’in paylaştığı bir gönderi ()

Anomaly

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Anomaly (@anomaly)’in paylaştığı bir gönderi ()

Talk Shop

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Talk Shop (@talkshopmedia)’in paylaştığı bir gönderi ()

Ve bizi de takip etmeyi unutmayın ? Ajansara

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ajansara (@ajans_ara)’in paylaştığı bir gönderi ()

Umarız yazımızda severek takip edebileceğiniz, yeni ilham verici bloglar bulabilmişsinizdir. Sizin favori bloglarınız neler? Yorumlar bölümüne yazabilirsiniz.

 

KAYNAK

https://www.scoro.com/blog/blogs-for-creative-agencies/

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Ajansınızın Karlılığını Dramatik Olarak Artırmanın 7 Yolu

Ajansınızı başarıya ulaştıracak taktikler

Ajansınızın Gelirlerini Artıracak 14 Madde

Müşteri yorumları hakkında bilmeniz gereken 7 madde

Yorumunuzu bırakın
Yorum
İsim
E-posta

İlginizi Çekecek Yazılar

Sürdürebilir Başarı İçin Ajansara'ya Şimdi Kayıt Olun!

Şeffaf, Güvenilir ve Tarafsız Bir Platform

Hemen Teklif Alın!

1
2
3
4
Ajans Kategorisi

Ajans kategorisini seçmekle başlayın,

Hizmetler

İstediğiniz hizmeti seçin,

Önceki
Detaylar

Aradığınız hizmeti daha iyi anlamak istiyoruz,

Önceki
Devam
İletişim Bilgileri

Size ulaşmamız için iletişim bilgilerinize ihtiyacımız var

Gönder
Önceki