Detaylı Rehber

Dijital Ajanslar

Peter Drucker

“Ölçemiyorsan, yönetemezsin.”

Dijital pazarlama nedir?

Dijital pazarlama, web sitenizin, işletmenizin veya markanızın çevrim içi olarak görülmesini ve etkileşimde bulunmasını sağlamayı amaçlayan çok çeşitli etkinlikleri ifade eder.

Bu, web sitesi, sosyal medya ve inceleme (review) pazarlamasının yanı sıra, ücretli reklamları ve diğer birçok çabayı içerebilir. Arama sonuçlarında sıralandığınız yeri yükseltmeye çalışma eylemi olan arama motoru optimizasyonu (SEO), genellikle dijital pazarlamada önemli bir faktördür.

Dijital pazarlama profesyoneli ne yapar?

Dijital pazarlama profesyoneli, markaların ve şirketlerin tüketicilerle bağlantı kurmasına yardımcı olmak için çevrim içi kampanyaları yönetir. Çok kanallı pazarlama kampanyaları tasarlamalarına yardımcı olmak için başka şirketlerle anlaşma yapabilir, bir markanın hedef kitlesi için hangi anahtar kelimelerin ve konuların en uygun olduğunu anlamak için SEO araştırması yapabilir, pazarlama materyalleri ve siteleri planlayabilir, açılış sayfaları, blog gönderileri, sosyal medya içerikleri oluşturabilirler.

Dijital içerik üretimi, reklamlar, videolar ve e-postalar hakkında bilgi sahibidirler. Dijital pazarlama ajansları, belirli işler ve pazarlama hedefleri için mümkün olan en iyi hizmeti vermelerini sağlayacak yönetim sürecini yürütürler.

B2B dijital pazarlama nedir?

B2B (Business to Business), işletmeler arası anlamına gelir. B2B dijital pazarlama, mal ve hizmetleri diğer işletmelere pazarlamayı amaçlayan çevrim içi pazarlama çabalarını ifade eder. Örneğin, restoranlara restoran ekipmanı satan bir üretici, B2B pazarlamasına girecektir. Bu, mesajın tüketiciye yönlendirildiği işletmeden tüketiciye, bir başka deyişle B2C pazarlamadan farklıdır.

B2C Pazarlama  nedir?

B2C, Business to Consumer için bir kısaltmadır. Örneğin Amazon ile olan ilişkiniz B2C tipindedir. Bunun nedeni, belirli bir ürünü isteyen tüketici olarak hareket etmeniz ve Amazon’un size ürünü veren bir işletme olarak çalışmasıdır.

Bu nedenle, B2C pazarlaması ideal olarak bir işletmenin mal ve hizmetlerinin potansiyel tüketicilere tanıtımını ifade eder. Bunu göz önünde bulundurarak, şirketlerin size, yani tüketiciye ulaşmak için B2C dijital pazarlama yöntemlerini kullandıklarını zaten tahmin edebilirsiniz. B2C dijital pazarlama büyük ölçüde teknolojiye dayandığından, işletmeler artık potansiyel pazarlarına ulaşmak için kullanacakları çok çeşitli kanallara sahip.

En geleneksel kanallar genellikle potansiyel pazarın demografisine bağlıdır, ancak şu anda web en uygun kanal olmaya devam etmektedir. Bunun nedeni, 18 ile 39 yaş arasındaki müşterilerin 1/3’e kadarının yerel işletmeler hakkında bilgi ararken web’e girmesidir. Öte yandan, yaşlı yetişkinlerin %26’sı kadarı işle ilgili bilgiler ararken aynı şeyi yapıyor.

Neden B2C Dijital Pazarlamayı Artık Her Zamankinden Daha Çok Önemsemelisiniz?

İşletmenizin ihtiyaç duyduğu şey B2C dijital pazarlamanın nedenlerinden bazılarını keşfetmeden önce, birkaç istatistiği gözden geçirelim. Şu anda 3,26 milyardan fazla internet kullanıcısı var ve bu, dünya nüfusunun yaklaşık %40’ından fazlasını oluşturuyor. Burada, Facebook’un platformlarında aylık 1,79 milyardan fazla aktif kullanıcıyla sahip olmakla övündüğünü de belirtmek gerekir. Bu, dijital dünyanın gerçek etkisini göstermek için yeterli değilse, o zaman belki de bilmelisiniz ki, yalnızca 2015 yılında, dijital etkileşim 2,2 trilyon dolara yakın perakende satışına yol açtı.

B2C dijital pazarlamayı benimsemenizin ilk nedeni, işinize sınırsızca gösterim hakkı tanımasıdır. Hatta sizi başkalarına zorla maruz bırakmasıdır.

Örneğin sosyal medyayla gitmeye karar verirseniz, özellikle işletmenizin dünya çapında tanınmasını istiyorsanız, potansiyel olarak 1,79 milyara kadar insana ulaşabilirsiniz. Ancak, bunu yapmak son derece maliyetli olacağından, yüksek kar marjları ile sonuçlanacak hedef pazarları seçmek daha iyidir.

Sınırsız maruz bırakmanın dışında, pazarlama maliyetlerinin azalmasını bekleyebilirsiniz. Geleneksel B2C pazarlama yöntemleri, birçok fiziksel unsur gerektirdiğinden maliyetlidir. Dijital B2C pazarlama, fiziksel özellikleri kullanmadan pazarlamanın tüm yönlerini sunarak maliyetleri düşürdü. Maliyetlerde azalma, kar marjınızın daha yüksek olacağı anlamına gelir.

B2C dijital pazarı, markanızı oluşturmada da göz dolduruyor. B2C dijital pazarlamayla ilgili olan şey, her zaman sosyal medya ve çevrim içi bir varlıkla el ele gitmesidir. Bu nedenle, tüm B2C pazarlama faaliyetleriniz potansiyel müşterileri her zaman sitenize müşteriyi götürme gücüne sahiptir. Buna karşılık, ürünlerinizin / hizmetlerinizin kalitesini markanızla ilişkilendireceklerdir.

Başarılı Bir B2C Dijital Pazarlamanın Sırları Nelerdir?

B2C dijital pazarlamanın başarılı olabilmesi için işletmenin müşteriyi üç boyutta düşünmesi gerekir:

 1. İhtiyaç
 2. Hız
 3. Hedef pazar

Başarılı bir B2C dijital pazarlama stratejisi, bir müşterinin bir reklama maruz kaldığı ilk anda ihtiyaçlarını yakalaması ve karşılaması gerekir.

Pazarlama stratejisinde bunu dikkate alan bir şirkete iyi bir örnek, ürünlerini her zaman mutluluk hislerine bağladığı için Coca-Cola’dır.

Buradan Coca-Cola arşivimizi inceleyebilirsiniz.

Reklama maruz kaldıktan sonra satın alımların da nispeten kısa bir sürede gerçekleştirilmesi gerekiyor.

İyi B2C dijital pazarlama stratejileri, bir tüketicinin neden belirli bir ürün / hizmete birkaç saniye içinde ihtiyaç duyduğunu açıklamalıdır, böylece tüketici o ürün veya hizmete neden ihtiyaç duyduğunu kendi kafasının içinde tartışmaya başlamasın.

B2C dijital pazarlama profesyonelleri, yukarıdaki trendlerin farkında olurken ve tüketici zihniyetine uygun stratejiler geliştirirken, hedef pazarı unutmamalıdırlar.

Bunun nedeni, işletmenin her zaman müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda olması gerektiğidir. Bu nedenle, B2C dijital pazarlama yoluyla, B2C dijital pazarlama stratejilerinin müşteriyi hızlı ve kolay bir şekilde alıcıya dönüştürebilmesinin hayati önem taşıdığını görmek kolaydır.

Dijital doğrudan pazarlama nedir?

Dijital doğrudan pazarlama, doğrudan tüketiciyle konuşmayı içerir. Bunu yapmanın birincil yöntemleri SEO, sosyal medya, e-posta pazarlaması ve PPC reklamcılığını içerir.

Amaç, şirketinizin mesajını, ürünlerinizi arayan veya ilgilenebilecek tüketicilerin önüne çıkarmaktır.

B2C Pazarlamayı Benimseyen İşletme Örnekleri

B2C’yi işin normal bir parçası olarak kabul etme yarışında, bazı şirketler Üsküdar’a diğerlerinden önce ulaştı. Bu şirketler model olarak hareket eder ve diğer işletmelerin başarmak için çalışabileceği bir plan oluşturur. Bu örnek haline gelen iş modellerinden bazılarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Starbucks

Starbucks, kaliteli kahvesi ile tanınan bir Amerikan kahvehanesidir.

Sosyal medya kullanımının ilk uygulayıcılarından biridir. Bugün çeşitli sosyal medya platformlarında müşterilerini çekmek için kaliteli fotoğraflar kullanmaya devam ediyor. Facebook sayfalarındaki benzersiz özellikler aracılığıyla müşterileri için kullanıcı dostu bir platform oluşturdular. Burada müşterileri için bir mağaza bulucu, özel yarışmalar, iş bağlantıları ve uluslararası ilanlarını paylaşıyorlar.

Starbucks ayrıca satın alma sürecini kolaylaştıran bir uygulamaya da sahiptir. Uygulama, kuyrukları atlamak ve müşterileri mobil ödeme kolaylığıyla desteklemek için oluşturuldu. Bir de elbette daha iyi bir müşteri deneyimi ile birlikte marka sadakati oluşturmak için.

Tüm markalar pazarın ihtiyaçlarına uygun bir uygulama tasarlayamasa da Starbucks, markaların tüketicinin yolculuğunu nasıl daha sorunsuz ve daha rahat hale getirebileceğinin bir örneğidir.

Spotify

Spotify’ı düşününce karşınıza bir kişiselleştirme ustası çıkıyor.

Spotify, bir müşterinin müzik ilgisini anlaması sayesinde, yalnızca dinleyiciyle alakalı ve ödüllendirici içeriği içeren abonelere e-posta gönderebilir, onun istediği şekilde iletişim yapabilir.

E-postaların içeriği, uluslararası bir konser haberinden yeni bir single yayınlayan favori bir gruba kadar geniş bir yelpazede değişebilir. Spotify, “haftalık keşfet” platformları aracılığıyla çalışmalarını daha da genişletti.

Spotify dinleyiciye özelleştirilmiş bir çalma listesi bile öneriyor. Hatta onun seveceği tarzda müzikleri her hafta derleyerek yeni keşifler yapmasını, yeni deneyimler yaşamasını sağlıyor.

En son ise kullanıcılarına geçmiş yılların tüm müzik alışkanlıklarını bir hikayede detaylandıran “Year in Music” sundu. Spotify’ın kullandığı yöntem, ürünlere kişisel bir dokunuş katmak isterken e-postadan daha fazlasını kullanmanın altını çiziyor.

Taco Bell

Taco Bell, marka kimliğini göstermek için mizahı kullanma konusunda ustadır.

Twitter hesaplarına bir göz attığınızda, bir fast food zincirini yönetmenin farklı yönlerini ifade eden büyük bir GIF ve doodle koleksiyonuyla tanışırsınız.

Genç bir izleyici kitlesi var ve bu tutarlı ve cesur marka adıyla birleştiğinde, Taco Bell, izleyicileriyle buluşmak için mizahı en iyi şekilde kullanma yolunda ilerledi. Hedef kitleyle buluşmak için mizah kullanımlarında bir tutarlılık gösterdiler. Bu, diğer markaların bir işi nasıl konumlandıracağı ve farklı oynanabileceği hakkında örnek oluşturuyor. Fark edilmek istiyorsanız, öne çıkın ve tutarlı olun.

Dijital pazarlama analizi nedir?

Dijital pazarlama analizibir şirketin dijital pazarlama çabalarının incelenmesi ve ölçülmesidir.

En çok kullanılan dijital pazarlama KPI’larını merak ediyorsanız tıklayın.

Dijital pazarlama analizi web analitiğini (örneğin, Google Analytics’te görebileceğiniz trafik ölçümlerini) içerirken, kullanıcı etkileşimi, tıklama oranı (TO), dönüşümler, oturum süresi ve hemen çıkma gibi şeylere bakmak bu temel ölçümlerin ötesine geçer. Basit web analitiğinin aksine, dijital pazarlama analitiği, şirketin dijital pazarlama çabalarıyla ulaşmayı amaçladığı bir hedef veya hedeflerle başlar ve bu hedefe/lere yönelik belirli metrikleri ölçer.

Dijital Ajans Nedir?

Kısaca, Dijital Ajans, dijital çağda pazarlamanın değişen ihtiyaçlarını karşılamak için evrimleşmiş bir reklam ajansıdır.

Dijital Ajanslar, grafik tasarım ve metin yazarlığını yeni teknoloji ve modern pazarlama teknikleriyle bir araya getiriyor. Sonuç olarak, çok hızlı değişen bir ortamda sorunları çözmek ve çözümler bulmak için son derece yaratıcı bir sanat, bilim, mühendislik ve kararlılığın bir birleşimi haline gelmişlerdir.

Dijital Ajans ile Reklam Ajans Farklılıkları Nelerdir?

Dijital ajanslarının ana hizmetleri nelerdir?

Web sitesi tasarımı ve geliştirme, uygulamalar, arama motoru pazarlaması (tıklama başına ödeme, yeniden hedefleme), arama motoru optimizasyonu, sosyal medya pazarlaması, içerik oluşturma, çevrim içi potansiyel müşteri oluşturma, çevrim içi marka geliştirme ve yönetimi, medya kampanyaları, video, e-posta pazarlaması, mobil kampanyalar ve ROI değerlendirmeleri. Bunların küçük bir kısmı.

Bir markayı dijital kanallar aracılığıyla başarılı bir şekilde amaçlarına yönlendirmek, büyütmek için ortam ve süreci derinlemesine planlar ve yürütürler. Başarılı markalar, ortaya çıkan etkileşimden yararlanır (geri bildirim, satış vb.) ve dijital yollarla ek tüketici değeri sağlar.

Dijital ajanslar ile çalışmanın avantajları nelerdir?

Dijital Ajanslar, yalnızca ilgilendiğiniz kitleyi hedefleyen uygun maliyetli çözümlerde uzmanlaşmıştır.

Dijital Ajanslar, müşterilerinin programlarını doğrudan pazarlamada neredeyse mükemmel olan ölçülebilirlik ve hesap verebilirlik ölçütlerine göre tutar, yani işe yarayan fikirlerin daha fazla yatırım alması anlamına gelir.

Dijital Ajanslar, her soruna çok disiplinli çözümler sunar, satış ve pazarlama, çevrimiçi alışveriş, abonelik hizmetleri, faturalama ve teslimat dahil olmak üzere dijital müşteri deneyiminin hedeflenen noktaları çözümler sunar. Müşterinin hedeflerine ulaşmak için stratejik düşünme, teknik yenilik ve hikaye anlatımını benimser.

Dijital pazarlama olarak da bilinen çevrim içi pazarlama, günümüzde işletmelerin işlerini bir sonraki seviyeye taşımak için internetin gücünden yararlanmalarını sağladığı için temel iş aracıdır.

Arama motorlarında görünürlük kazanılmasına, web sitesi trafiğini artırmalarına ve tüketicilerin müşterilere dönüştürülmeleri için ilgisini çekmelerine yardımcı olur.

Pazardaki rakiplerin çoğu dijital stratejiye yatırım yapıyor. Bazı dijital pazarlama ajansları, reklam kampanyalarınızı yönetmeye hazır olduklarını iddia ediyorlar, ancak bunu desteklemek için araçlar ve teknolojilerle e-ticarete özel odaklanma sunuyorlar.

Çevrim içi perakendeciliğin en ileri noktasını gerçekten ortaya koyan yeni fikirler ve yenilikleri aşağıda inceleyebilirsiniz.

 1. Ücretli arama motoru reklamları: Hedef kitlenize göre Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında reklam verin.
 1. Sosyal medya reklamları: Görünürlüğü ve satışları artırmak için Instagram, Facebook, Pinterest gibi platformlarda reklam verin.
 1. Arama motoru alışveriş (Google ve Bing) reklamları :Ürünlerinizi Google ve Bing tarafından üst bölümde ve önerilen olarak çıkarın. Şu an bu özellik Türkiye’de rekabette haksızlık oluşturduğu gerekçesiyle kaldırılmıştır. Bununla birlikte, elbette yabancı pazarlarda kullanabilirsiniz.
 1. Pazaryeri (Amazon/Hepsiburada/Trendyol) reklamları: Yalnızca e-ticaret pazarlarında yer alan reklam ve kampanyalar.

Her işletmenin avantaj kazanmak için dijital pazarlama ajanslarına ihtiyacı vardır. 

Dijital pazarlama ajansları şunları içerir:

 • Sosyal medya pazarlaması
 • E-posta ile pazarlama
 • Arama motoru optimizasyonu
 • Mobil uygulama pazarlaması
 • İçerik pazarlaması
 • Dijital strateji
 • Ürün ve hizmet lansmanı
 • Hesap tabanlı pazarlama

Kuruluşun büyüklüğüne bakılmaksızın tüm şirketlerin dijital pazarlamaya ihtiyacı vardır ve genellikle 2. parti bir şirketten hizmet almak çok daha uygun maliyetle olacaktır. Bu sebeple kuruluşlar dijital ajans arayışına başlar.

Bir dijital pazarlama ajansında çalışmanın faydaları nelerdir?

En iyi dijital ajanslar, ilgili kitlenizi hedefleyen uygun maliyetli çözümlere daha fazla odaklanır.

Bir dijital ajansta müşteri, ajansların ilerlemelerini ölçmelerine ve yaklaşan son tarihler üzerinde çalışmasına yardımcı olan hesap verilebilirliği yönetir. Doğrudan pazarlamayı ilk elden deneyimleyebileceksiniz ve ortaya koyduğunuz her fikir, özenle şekillendirileceği ve pazar ihtiyaçlarına göre uyarlanacağı uygun bir kanaldan geçecek.

Dahası, dijital pazarlama, tek bir soruna çok disiplinli çözümlerle ilgilidir. Böylece, yaratıcı zihninizi serbest bırakmayı ve müşterilerin karşılaştığı sorunlara gerçek zamanlı olarak çeşitli çözümler bulmayı öğreneceksiniz.

Dijital Ajans nedir? [Özetle]

Bir dijital pazarlama ajansında çalıştığınızda, yukarıda bahsedilen deneyimleri almayı isteyeceksiniz.

Başlangıçta, istediğiniz satışları elde etmek ve web sitenizdeki trafiği artırmak sizin için zor olacaktır, ancak doğru araç karışımıyla pazarda bir niş oluşturabileceksiniz.

Doğru ya da yanlış temsil yoktur, sadece başarılı ve çok karışık olanlar vardır. Seçim her zaman sizindir. 

İlk dijital pazarlama ajansınız dergilerde basılan, ödüller toplayan başarılı bir başarı olmayabilir, ancak bana güvenin, başarılı veya başarısız olsanız bile ilkinden çok şey öğreneceksiniz.

Ne yaratırsanız yaratın, asıl amacı – yani doğru müşterilere hizmet etmeyi – yerine getirdiğinden emin olun.

Sosyal medya pazarlaması nedir?

Sosyal medya pazarlaması, sosyal medya platformlarında gerçekleşen markaların, ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımıdır. Sosyal medya pazarlaması organik gönderiler aracılığıyla yapılabilir – bunlar, markaların çeşitli sosyal platformlarda, tıpkı bireylerin sosyal platformlarda gönderdiği gibi, ücretsiz gönderileri ve yaptığı içerikleri oluşturur. Ayrıca Facebook gönderileri ve Instagram reklamları gibi ücretli ve sponsorlu gönderileri de içerir.

Sosyal medya işletmeler için neden önemlidir?

Sosyal medyanın önemli olmasının en önemli yollarından biri, işletmelerin tüketicilerin zamanlarının çoğunu harcadıkları yerlerde tüketicilere erişmesine ve onlarla etkileşim kurmasına izin vermesidir.

Ortalama bir kullanıcı sosyal medyada  günde 2 saat 24 dakika harcıyor ve 2022 yılına kadar dünya çapında tahmini üç milyardan fazla insan sosyal medyada olacak.

Bu inanılmaz erişim sayesinde, işletmelerin sosyal platformlarda tanıtım yapmaya istekli olması şaşırtıcı değil. Sosyal medya pazarlamasının faydaları şunları içerebilir:

 • Hedef kitlelerle organik olarak etkileşim kurmanın görece düşük maliyetli bir yolu
 • İnsanlar gönderileri beğenir, paylaşır veya yorum yaparsa marka mesajının daha geniş erişim potansiyeli
 • Daha fazla erişim elde etmek için tüketici tarafından oluşturulan içerikten yararlanma yeteneği
 • Pazarlama faaliyeini demografiye göre kolayca ayırma
 • Çevrim içi bir marka için ekstra otorite

Sosyal medyada nasıl pazarlama yaparsınız?

Reklam şirketinin hedef kitlesine, marka mesajına ve tarzına bağlıdır. İşletmelerin kendilerini sosyal medyada pazarlamasının bazı yolları şunlardır, ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • İnsanların paylaşma olasılığının yüksek olduğu markayla ilgili yararlı, eğlenceli veya düşündürücü içerikleri paylaşmak
 • İnsanların sık sık ziyaret edeceği bir sayfa oluşturup içerik paylaşmak sonrasında marka içerikleri yayımlamak
 • Kullanıcı katılımını teşvik etmek için sorular sormak ve anketler düzenlemek
 • Tüketicinin ilgisini çekmek ve paylaşımı teşvik etmek için yarışmalar ve hediyeler düzenlemek

En çok kullanılan sosyal medya platformu hangisidir?

Facebook, dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformudur.

2021 itibariyle 2,8 milyardan fazla aktif kullanıcısı var. ABD’de, aktif Facebook kullanıcılarının %75’inden fazlası her gün giriş yapmaktadır. Facebook’un ardından, küresel olarak en çok kullanılan sosyal medya platformları YouTube ve WhatsApp. Amerika Birleşik Devletleri’nde Instagram ve Twitter, Facebook ve YouTube’un ardından geliyor. Türkiye’de de durum aynı şekilde. Ama Linkedin pandemi sonrasında hızla atağa geçti. Twitter’da ise 2021 yılı itibariyle azalmalar başladı.

Sosyal medya kampanyası nedir?

Sosyal medya kampanyası, tüketicilere belirli bir marka, ürün veya promosyon hakkında bir mesaj iletmek için organize bir kampanya oluşturmaktır. Kampanya bileşenleri bir strateji veya plan, metin ve resim içeriği gibi varlıklar, bir yayınlama programı içerebilir. Kampanya genellikle bir web sitesi açılış sayfası gibi diğer pazarlama varlıklarına bağlanır.

Bir sosyal medya stratejisini nasıl oluşturursunuz?

Bir sosyal medya stratejisi, bir markayı çeşitli kampanyalar yürütürken hedefine sadık kalmasını sağlar. Bir strateji oluşturmanın adımları tipik olarak şunları içerir:

 1. Hedef kitleyi ve tüketicilerle bağlantı kurmak için hangi sosyal platformların  marka veya şirketiniz için en iyi olduğunu belirlemek (B2B ise Linkedin B2C ise Facebook gibi)
 2. İşletmenin tüketicilerin yapmasını istediği eylem dahil olmak üzere hedefleri tanımlama
 3. Beyin fırtınası yapmak ve çeşitli yaratıcı içerikler oluşturmak
 4. İçeriği uygun yayın sürelerine göre planlama – markaların, hangilerinin en yüksek katılım ve dönüşüm oranlarını desteklediğini görmek için günleri ve saatleri test etmesi gerekebilir
 5. Sosyal medya gönderi takvimi ile hedeflerin takip edilmesi
 6. İyileştirmeler ve yeni stratejiler

Sosyal medya için içeriği nasıl planlıyorsunuz?

Tipik olarak markalar genel kategoriler ve konularla başlar. Gün veya hafta başına kaç gönderi gönderilmesi gerektiğine karar verir ve bunları kategorilere ayırır. Bu ihtiyaçları karşılamak için belirli gönderiler oluşturulur ve sürecin çoğunu otomatikleştirmek için Hootsuite veya Buffer gibi sosyal medya yayınlama araçlarında planlanır. 

Örneğin çarşambaları teknoloji, cuma günü haftanın özeti, perşembeler lifestyle içerik gibi… Elbette bir de özel günler, Ör: Anneler Günü, Kara Cuma, Yılbaşı gibi.

Sosyal medya pazarlaması KOBİ’lere nasıl yardımcı olabilir?

Sosyal medya pazarlaması, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için bir fayda sağlayabilir, çünkü işletme türü veya boyutu ile sınırlı olmayan tüketicilerle bağlantı kurmanın bir yolunu sunar.

Aslında, daha küçük bir işletme genellikle sosyal kullanıcılarla kurumsal varlıklar ile mümkün olmayan kişisel bir bağlantı oluşturabilir. Diğer faydalar şunları içerebilir:

 1. Diğer insanlar içerik paylaştıkça yeni tüketicilere ulaşma yeteneği
 2. Şirketin sosyal medya mesajının erişimini artırmak için marka elçisi olarak hareket eden sadık müşteriler bulma imkanı
 3. İşletmeyi platformda bir topluluk veya düşünce lideri olarak kurmak
 4. SEO veya diğer çabalar henüz tam performans göstermiyor olsa bile potansiyel müşterileri ve web sitesi trafiğini artırmak

Bir ürünü sosyal medyada nasıl tanıtırsınız?

Şirketler, ürünleri sosyal medyada çeşitli şekillerde tanıtır:

1. Yarışmalar

Şirketler, insanları markaları hakkında bilgi paylaşmaya teşvik eden ürünlerini veya promosyonlarını içeren yazı veya fotoğraf yarışmalarına ev sahipliği yapar.

2. Fırsatlar ve promosyon kodları

İşletmeler genellikle sosyal platformlarında kampanyaları hakkında bilgi yayınlayarak, insanları tasarruf fırsatlarını başkalarıyla paylaşmaya teşvik eder.

3. Topluluklara tanıtım

Şirketler, hashtag’ler aracılığıyla veya daha hedefli pazarlama için özel gruplar halinde belirli topluluklara özel ürünleri tanıtabilir.

4. Etkileyici işbirlikleri

Markalar, influencerlara ürünleri hakkında konuşmak için indirimler, ücretsiz ürünler sağlayabilir veya direkt nakdi anlaşmalar yapabilir.

5. Doğrudan satış

Bazı şirketler, afilliate reklam ve iş birlikleri veya pazar yeri gönderileri yoluyla doğrudan sosyal ortamda satış yapar.

Bir sosyal medya ajansını nerede bulabilirim?

Elbette Ajansara’da! Ajans arama sayfasından ihtiyaçlarınıza yönelik dijital ve sosyal medya ajansları listesine bir kaç saniye içinde ulaşabilirsiniz.

Bazı işletmeler, sosyal medya pazarlamasını kendi başlarına halleder, günlük gönderileri, takipçi katılımını ve mesaj yanıtını ve ücretli sosyal medya kampanyalarını yönetmek için dahili pazarlama personelini kullanır.

Bununla birlikte, dahili personelin sosyal platformlarda harcadığı zaman, diğer pazarlama hedeflerinden ve müşteriye yönelik görevlerden uzaklaşabilir ve işiniz büyüdükçe, her gün sosyal medya pazarlamasına ayırabileceğiniz zamanın üretmek için yeterli olmadığını görebilirsiniz.

Tersine, güçlü sosyal medya pazarlama kampanyalarını oluşturmak, yayınlamak, analiz etmek ve bunlara yanıt vermek için gereken saatler, şirketinizin dahili pazarlama kaynaklarını hızla sürüklemeye başlayabilir.

Bu nedenle, birçok şirket, günlük organik sosyal medya paylaşımlarından kapsamlı çapraz platform sosyal medya pazarlama kampanyalarına, ürün pazarlamak ve satmak için tasarlanmış sosyal medya etkileyici çabalarına kadar her şey için dijital ajanslara yöneliyor. Bu temel adımları izleyerek şirketinizin ihtiyaçları için doğru sosyal medya pazarlama yapan dijital ajansı nasıl seçeceğinizi öğrenin.

 • Dijital pazarlama stratejinizdeki boşlukları belirleyin
 • Sosyal medya platformlarını ve hedef kitleniz için hangilerinin en önemli olduğunu anlayın
 • Sosyal medya pazarlamacılarını araştırın ve aramanızı daraltın
 • Potansiyel pazarlamacılarla görüşün ve bu soruları sorun
 • Markanızı iletmek ve içerik planlamak için sosyal medya pazarlama uzmanınızla plan yapın

İçerik pazarlaması ve SEO (arama motoru optimizasyonu) ile birlikte sosyal medya pazarlaması, dijital pazarlama stratejisinin önemli bir bileşenidir.

Sosyal medya pazarlamasının şirketiniz için değeri ve sosyal medya stratejinizin ana hatları, hem neyi tanıtmanız veya satmanız gerektiğine, hem de hedef kitlenizin demografik ve sosyal medya davranışlarına bağlı olacaktır. Sosyal medya pazarlama ihtiyaçlarınız hakkında düşünmeye başlamanın iyi bir yolu, genel dijital pazarlama yaklaşımınızda neyin eksik olduğunu belirlemek ve sosyal medyanın bu boşlukları nasıl doldurabileceğini düşünmektir.

Ortak eksiklikler veya zorluklar şunları içerebilir:

 • Markanız için hangi sosyal medya platformlarının en iyisi olduğunu veya bu platformları hedef kitlenizle bağlantı kurmak için nasıl kullanacağınızı anlamamak
 • Tutarlı, yüksek kaliteli içerik oluşturmak için yaratıcı kaynakların eksikliği
 • Sınırlı kaynaklar ve zaman; bu, sosyal medyada kitlenizin güvenini ve sadakatini güçlendirmek için yeterince tutarlı bir şekilde yayın yapmadığınız anlamına gelir
 • Düşük satış dönüşümleri ile sonuçlanan beğeni ve yorum eksikliği de dahil olmak üzere zayıf sosyal medya katılımı, dönüşümü veya zayıf marka erişimi
 • Yanlış kitleyle bağlantı kurmaya veya markanızın itibarına tamir edilmesine yol açacak zararlara yol açan sosyal medyadaki hatalar

Bu sorunlardan bazılarını kendi başınıza tespit etmek mümkün olabilirken, diğer sorunlar “bilinmeyen bilinmeyenler” veya kaçırdığınızın farkında bile olmadığınız kaçırılan fırsatlar olabilir.

Bir dijital ajans, bu fırsatları bulmanıza ve bunlardan yararlanmak için popüler sosyal medya platformlarından yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Sosyal medya itibar yönetimi, sosyal medya pazarlamasının önemli bir parçasıdır. Genel olarak sosyal medya, içerik yayınlamak, kullanıcılarla etkileşim kurmak ve markaları, ürünleri ve hizmetleri pazarlamak için kullanılır. Ancak bazen, bir şirketin sosyal medya çabalarıyla ilgili hasarın giderilmesine veya yanlış bilgilerin düzeltilmesine yardımcı olmak için profesyonel yardıma ihtiyaç duyulur.

Sosyal medya, fikirlerin dile getirilmesini kolaylaştırmak ve kullanıcıların birbirleriyle iletişimini teşvik etmek için tasarlandığından, bir işletme hakkında kötü bir inceleme veya olumsuz bir yorum veya bir işletmeye yönlendirilmiş bir hızla büyük bir soruna dönüşebilir.

Bir sosyal medya pazarlama ajansı, hesabınızı silmeden veya kullanıcıları susturmadan, kullanıcılara yanıt vermek, olumlu içeriği tanıtmak ve sosyal medya itibarınızı iyileştirmek için kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği konumlandırmak için stratejik rehberlik sağlayabilir ve bir itibar yönetimi kampanyasını hızlandırabilir.

Ihap hulusi gorey imza ajansara dijital ajanslar ajansara
Ihap hulusi gorey ajansara dijital ajanslar ajansara
Ihap hulisi gorey 1 dijital ajanslar ajansara
Ender merter ilancilik guzel insan dijital ajanslar ajansara

Ender Merter, İhap Hulusi Görey’i anlatıyor

Sosyal Medyada Dikkat Etmeniz Gereken 4 Unsur!

1. Sosyal medya platformlarını ve hedef kitleniz için hangilerinin en önemli olduğunu anlayın

Bazı sosyal medya pazarlama ajansları ve danışmanları belirli sosyal medya platformlarında uzmanlaşırken, çoğu ajans tüm platformlarda pazarlamayı ele alır.

Ancak bu, bir şirket olarak her platformda pazarlama yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Kendinizi ve mesajınızı çok yaymak, sosyal medya pazarlama çabalarınızın performansına zarar verebilir.

Optimum yatırım getirisi için, pazarlama çabalarınızı belirli platformlara ve hedef kitlenizin ve müşterilerinizin sosyal medya içeriğiyle etkileşime girdiği ve birbirleriyle etkileşime girdiği  platformlardaki belirli özelliklere hedeflemek de önemlidir.

Genel olarak konuşursak, genç izleyiciler Instagram, YouTube, Snapchat ve TikTok’a yöneliyor. Yaşlı yetişkinler, Facebook’u ana platformları olarak kullanma eğilimindeler. Sosyal medya pazarlama stratejiniz hakkında düşünürken anlamanıza yardımcı olabilecek ek kullanıcı istatistikleri aşağıda verilmiştir:

2021 itibariyle…

 • 65 yaş ve üstü kullanıcılar, Facebook’ta en hızlı büyüyen yaş demografisidir.
 • Kuzey Amerika kullanıcıları Facebook kullanıcılarının sadece % 10’unu oluştururken, Asya-Pasifik kullanıcıları aktif aylık Facebook kullanıcılarının % 41’ini oluşturmaktadır.
 • Facebook’un en yüksek trafiği Çarşamba ve Perşembe günleri yerel zamana göre 11:00 ile 14:00 saatleri arasında gerçekleşir. 
 • Dünyadaki tüm Instagram kullanıcılarının yarısından fazlası 34 yaşından küçük.
 • Tüm Instagram kullanıcılarının %90’ı platformdaki en az bir işletmeyi takip ediyor.
 • Instagram’da bir ürün veya hizmet gördükten sonra, kullanıcıların yaklaşık %80’i daha fazla bilgi isterken, yaklaşık %50’si bir satın alma işlemi gerçekleştiriyor.
 • YouTube kullanıcıları her gün toplamda bir milyar saatten fazla video izliyor.
 • YouTube, 2017 ile 2018 arasında “hangi ürün satın alınmalı” videolarının izlenme süresini iki katına çıkarmıştı. Ve bu trend her yıl daha fazla artıyor.

Kullanıcı davranışına ek olarak, marka kimliği unsurlarını geliştirme, itibar yönetimi veya e-ticaret satışlarına odaklanın, platformun yapısının özel pazarlama ihtiyaçlarınızla uyumlu olduğundan emin olmak da önemlidir. Bunlar, farklı pazarlama hedefleri için en iyi sosyal medya platformlarını cazip kılan yeteneklerden bazılarıdır.

Facebook

En Büyük Yarar: Süper özel hedefleme – dünyanın en büyük sosyal medya platformu, reklam hedeflemeniz için konum, yaş, dil, cinsiyet, ilişki durumu, ilgi alanları, meslek, gelir, net değer ve siyasi bağlantı dahil olmak üzere çok spesifik demografik parametreler seçmenize olanak tanır.

Instagram

En Büyük Yarar: Son derece görsel – bu, müşterilere yalnızca pazarlanan ürün veya hizmeti değil, nasıl ve kim tarafından kullanıldığını göstermesi gereken tüm pazarlama hedefleri için mükemmel bir platformdur.

LinkedIn

En Büyük Yarar: Güçlü B2B yeteneği – bu platform, iş fırsatları yaratması, iş ortaklıkları ve ittifaklar kurması ve yüksek kaliteli çalışanları işe alması gereken şirketler için en iyi seçimdir.

2. Dijital Ajansları araştırın ve aramanızı daraltın

Kendinizi farklı sosyal medya platformlarına, kullanıcı davranışlarına ve faydalarına alıştırmanın yanı sıra, kullanabileceğiniz farklı sosyal medya pazarlama uzmanları ve uzman ekiplerini anlamanız gerekir. Bunlar üç ana seçenektir:

Şirket içi sosyal medya yöneticileri veya ekipleri

Bunlar, sizin için çalışan ve sosyal medyayı yöneten tam veya yarı zamanlı çalışanlardır.

+Artıları, sosyal markanızın tam kontrolünü sağlamayı ve muhtemelen markanıza daha aşina olan çalışanlara sahip olursunuz.

-Eksilere gelince, ölçeklendirmek zor olabilir ve bu personeli destekleyecek kaynaklara sahip olmayabilirsiniz.

Serbest Çalışanlar

Sosyal medya pazarlamanızın bazı bileşenlerini ele almak için serbest çalışanlar kiralayabilirsiniz. Bu, yazı yazmak için yazarlar, görseller oluşturmak için tasarımcılar ve zamanlamayı ve gönderimi yönetmek için sanal asistanları içerir.

+Artıları arasında esneklik ve uygun fiyat bulunur, çünkü genellikle herhangi bir bütçeye uygun serbest çalışanlar bulabilirsiniz.

-Eksileri saymakla bitmez, serbest çalışanların marka ihtiyaçlarını profesyonel bir şekilde karşılamasın, ihtiyaç duyduğunuzda müsait olmasını beklemek ve sürdürülebilirliklerine, güvenmek neredeyse imkansızdır. 

Dijital ajanslar

Kapsamlı platformlar arası sosyal medya pazarlama stratejisi ve yürütmesi sağlayan bir dijital ajans ile çalışmak, işini iyi bilen kurumların tercihidir.

+Artıları arasında uzman rehberlikleri, bireysel platform uzmanlıkları ve sertifikasyonları, ajans üretim yetenekleri, üst düzey izleme ve analitik, gösterilebilir KPI’lar (temel performans göstergeleri) bulunur. Tipik olarak, saygın bir dijital ajans ile çalışmaya başlarken tek sorun maliyettir, ancak çeşitli işletme bütçelerini karşılamak için esnek ücretlere sahip ajanslar bulabilirsiniz. Ama elbette işini sürdürülebilir bir şekilde yapmayan bir serbest çalışan ile çalışmak size kesinlikle daha fazla maliyet yaratacaktır. 

Ajans arama sayfasından ihtiyaçlarınıza yönelik dijital ve sosyal medya ajansları listesine bir kaç saniye içinde ulaşabilirsiniz.

3. Potansiyel Dijital Ajanslar ile görüşün ve sorular sorun

Hedefleriniz ve bütçeniz için hangi tür ve boyutta bir dijital ajansın en uygun olduğunu belirledikten sonra, araştırmanıza, Ajansara‘da müşteri yorumu yazılmış ajansları inceleyerek başlayın.

Örnek müşteri referanslarını ve portföyleri görüntüleyin ve detaylı bilgi almak için web sitelerini ziyaret edin. Ardından, hangi dijital ajansın sizin için doğru iş ortağı olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için görüşeceğiniz dijital ajanslara aşağıdaki soruları sorun:

 1. Aralarından seçim yapabileceğim özelleştirilmiş sosyal medya pazarlama hizmetleri ve platforma özgü seçenekler sunuyor musunuz?
 2. Yalnızca sosyal medya pazarlamasında mı uzmansınız yoksa sosyal medya, dijital pazarlama hizmetlerinizin yalnızca bir parçası mı?
 3. Personel üyelerinizden herhangi biri sosyal medya pazarlama sertifikalarına (örneğin, Facebook Blueprint sertifikası, Hubspot veya Hootsuite sertifikaları, Twitter sertifikası) sahip mi ve sertifikalı bir pazarlama uzmanı pazarlama kampanyamı denetleyecek mi?
 4. Hangi platformlarda uzmansınız ve bana daha önceden yaptığınız platforma özgü pazarlama kampanyalarının örneklerini gösterebilir misiniz?
 5. Sosyal medya pazarlama stratejisinin yanı sıra içerik oluşturma hizmeti sunuyor musunuz?
 6. Kurum içi fotoğrafçılık veya videografi prodüksiyonu hizmetleriniz var mı? Eğer varsa bana en iyi örneklerinizi gösterebilir misiniz?
 7. İçerik oluşturma veya üretimi için dış kaynak kullanıyorsanız, hangi kalite kontrol önlemlerini kullanıyorsunuz? (Proje yöneticisi, kalite yöneticisi, sanat yönetmeni vb)
 8. Diğer dijital pazarlama sağlayıcılarımız veya danışmanlarımızla işbirliği içinde çalışabilir misiniz? Böyle bir tecrübeniz bulunuyor mu? Daha önceki iş birliklerinizi bize anlatır mısınız?
 9. Maliyet nedir ve beni nasıl faturalandıracaksınız?

Video, sosyal medya kullanıcıları arasında potansiyel müşterilerinizi içerebilecek en yüksek büyüme aracıdır.

İster kalabalık bir pazarda şirket misyonunuz ve mesajınız hakkında farkındalık yaratmak için tasarlanmış bir marka videosu, ister potansiyel alıcılara ürününüzün nasıl çalıştığını gösteren bir demo video ya da ürün veya hizmetinizin bunları nasıl çözeceğini izleyicilere açıklayan bir müşteri referans videosu olsun.

Video bugün ve öngörülebilir gelecek için hemen hemen her sosyal medya pazarlama kampanyasının olmazsa olmaz bir içerik parçasıdır. Ve bir sosyal medya pazarlama ajansı, genellikle şirketiniz adına video üretmek ve pazarlamak için en iyi yaratıcı kaynaklara sahip olmalıdır.

Başka bir soru örneği: Adobe After Effects’te hazırladığınız sosyal medya içeriklerinizi gösterebilir misiniz lütfen?

Statik içerikler maalesef çoktan öldü.

Her ne kadar daha maliyetli olsa da video içerikler üretme kapasitesi olan bir dijital ajansla anlaşmanız gerekiyor. Anlaşmanızda olmasa ve anlaşmanız içermese bile güzel video içerikler ürettiklerinden emin olun. Böylelikle ihtiyacınız olduğunda ürettirecek imkanınız olur. Son olarak, kendi işlerini gösterdiklerinden emin olun.

4. Markanızı göstermek ve içerik planlamak için Dijital Ajansla masaya oturun

Çoğu durumda, dijital ajansınızın performansı yalnızca sağladığınız bilgiler kadar güçlüdür. Ajansın markanızın neye benzediğini, kiminle konuştuğunu ve neye benzememesi gerektiğini anlamasını sağlayarak başlayın. Marka kimliğini yani.

Ardından, iş hedeflerinizi gözden geçirin. Gerçekçi bir zaman çizelgesi ile spesifik, ölçülebilir hedefler belirleyin. Örnekler arasında “sosyal ortamdan gelen web trafiğini yıl sonuna kadar %20 artırmak” veya “e-posta kayıtlarını ayda %6 artırmak” sayılabilir.

Aşağıdaki ipuçlarını izleyerek dijital ajansınızla proaktif olarak işbirliği yapın:

 • Editoryal takvimler ve gönderiler oluşturun ve bunları planlandığı gibi yayınlayın. Sosyal medya uzmanınıza hangi yayınlama ve takvim araçlarını kullandıklarını ve bu süreçte aktif bir katılımcı olup olamayacağınızı sorun.
 • Düzenli kontrol listeleri oluşturun. Başlangıçta, çabaların nasıl gittiğini izlemek, ajansın marka mesajınıza sadık kaldığından emin olmak için kontrol etmek ve hangi başarıya ulaşıldığını öğrenmek için haftalık bir araya gelebilirsiniz. Güven ve iş yapış şekli oturduktan sonra, aylık olarak görüşebilirsiniz.
 • Stratejinizin her bölümünden kimin sorumlu olduğunu belirleyin. Genellikle, bir topluluğun organik bir parçası olmak için gönderilere yapılan yorumları takip etmeniz veya diğer kişilerin içeriğini beğenmeniz ve paylaşmanız gerekir. Çalışanların bunu halletmesini isteyip istemediğinize veya bunun dijital ajans için başka bir faaliyet olup olmadığına karar verin.
 • Partnerinize başarı için ihtiyaç duydukları şeyi sağlamak için sizden talep ettikleri sorulara hızlı bir şekilde yanıt verin.
 • Sosyal medya pazarlamasının maliyetini ve yatırım getirisinin nasıl ölçüleceğini iyice anlayın.

Sosyal medya pazarlamasının maliyetleri değişiklik gösterir, ancak kampanyalar ayda 100 ila sonsuz TL  arasında olabilir. Ne kadar ödeyeceğiniz, hangi hizmetleri aldığınıza, hangi ajans ile çalıştığınıza ve elbette sahip olduğunuz bütçeye göre değişir.

İçerik gönderileri: Serbest çevirmenler, sosyal gönderiler için metin içeriği oluşturmak için ortalama olarak 1 ila 10 ABD Doları ücret alır. Gerekli tasarımın karmaşıklığına bağlı olarak görseller 50 ila 500 ABD dolarına mal olabilir.

Sosyal medya yönetimi:  Maliyet, ölçeğe ve hizmete nelerin dahil olduğuna bağlıdır.

Sosyal medya reklamcılık bütçesi: Sosyal medya reklam kampanyasına 50 TL gibi düşük bir başlangıç yapabilirsiniz ve  bunun bir üst sınır yok. İşletmeler için ortalama harcama, günlük yaklaşık 15 ila 200 TL arasında değişmektedir ve daha büyük şirketler, en yoğun reklam sezonlarında potansiyel olarak çok daha fazla harcama yapmaktadır.

Dijital pazarlama ajansınızın iyi bir iş çıkardığından emin olmak için, yatırım getirisini nasıl ölçeceğinizi de anlamalısınız. Sosyal medya kampanyalarını belirli sonuçlara bağlayabildiğinizden ve bu sonuçların size tutarlı bir şekilde doğru bir şekilde rapor edildiğinden emin olun. Sosyal medya pazarlamanızın amacına ve ölçtüğünüz platforma bağlı olarak temel performans göstergeleri (KPI‘lar) ve ölçülecek metrikler şunları içerebilir:

 • Erişim
 • Gösterimler
 • Paylaş
 • Yorumlar
 • Seviyor
 • Tasarruflar
 • Doğrudan mesajlar
 • Web sitenize ziyaretler
 • Yönlendirmeler
 • Olası satışlar
 • Satış dönüşümleri


Ajans

En İyi Adana Dijital Ajansları

Adana Dijital Ajansları küçük ve büyük şirketlere yardımcı olan ve en iyi dijital pazarlama hizmetlerinden biri olan Arama Motoru Projeleri, sosyal medya pazarlaması, SEO, PPC yönetimi, web sitesi tasarımı, web sitesi geliştirme, web sitesi çevirisi ve web analizi gibi hizmetler sunmaktadır. Ek olarak, telefon görüşme ve web sitesi konum raporları ve rekabet analizi sunar. Tüm web sitesi çözümlerinde içeriği ve kodları kontrol ederek web sitesi kullanılabilirlik standardını takip eder. Arama Motoru Projeleri Google, Bing ve Yelp’ten sertifikalara sahiptirler.

En İyi Ankara Dijital Ajansları

Ankara Dijital Ajansları dünya çapındaki müşterilere hizmet verirler. Çevrimiçi müşteri katılımını artırmak için startup ve büyük işletmelerle çalışıyor. Hizmetler arasında SEO, tıklama başına ödeme reklamcılığı, podcast reklamcılığı, ücretli medya ve dönüşüm oranı optimizasyonu bulunur. Ek olarak, içerik pazarlaması, video prodüksiyonu ve web sitesi tasarım hizmetleri sağlar. 

En İyi Antalya Dijital Ajansları

Antalya Dijital Ajansları, müşterilerin markalarını çevrimiçi olarak ve sosyal medya kanallarında tanıtmalarına yardımcı olur. Antalya Dijital Ajansları google sıralamaları artırmak ve web sitesi trafiğini artırmak için anahtar kelime uygulamasıyla kaliteli SEO hizmetleri sunar ve müşterilerin reklamlar, gönderiler yoluyla müşteri tabanlarını oluşturmaları için sosyal medya kampanyaları oluşturur. Antalya Dijital Ajanslarının sun duğu ek hizmetler, tüm medya platformlarında tıklama başına ödeme reklamcılığının yanı sıra mevcut ve yeni müşterilere doğrudan şekilde ulaşmak için e-posta pazarlama kampanyalarını içerir.

En İyi Bursa Dijital Ajansları

Bursa Dijital Ajansları dünyanın dört bir yanındaki müşterilere yardımcı olan tam hizmetli dijital pazarlama ajanslarından oluşur. Bursa Dijital Ajansları, her büyüklükteki işletme için müşteri etkileşimi oluşturmaya odaklanıyor. Sunulan hizmetler arasında SEO, analiz, web sitesi tasarımı, uygulama tasarımı ve içerik oluşturma yer alır. Ayrıca video prodüksiyonu, grafik tasarım, fotoğrafçılık ve sanal tur hizmetleri vermektedir. 

En İyi Eskişehir Dijital Ajansları

Eskişehir Dijital Ajansları işletmelerin internet üzerinden büyümesini kolaylaştırmaya odaklanan, Eskişehir merkezli dijital ajanslardan oluşur. Şirket, site trafiğini optimize etmek için anahtar kelime uygulaması dahil olmak üzere SEO hizmetleri sunmaktadırlar. Ayrıca, potansiyel müşteriler oluşturmak için Google reklam kampanyaları oluşturmaya yardımcı olur. Web tasarım hizmetleri, web sitesi oluşturma ve yeniden yapılandırma, WordPress tasarımları ve mobil uyumlu siteleri içerir. Restoranlar, emlak şirketleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar dahil olmak üzere markalarını sergilemek isteyen geniş bir müşteri yelpazesine yardımcı olur.

En İyi Gaziantep Dijital Ajansları

Gaziantep Dijital Ajansları, müşterilerin markalarını tanıtmalarına ve gelirlerini daha hızlı bir şekilde artırmalarına yardımcı olmak için video prodüksiyon hizmetleri sunar.Gaziantep Dijital Ajansları prodüksiyon hizmetleri; sosyal medya platformu tanıtımı için ürün ve e-ticaret videolarını, web ve TV reklamlarını, yazılım videolarını ve eğitim ve güvenlik videolarını içerir. Ayrıca düzenleme, animasyon ve prodüksiyon öncesi gibi bağımsız hizmetler de sunarlar. Hizmet verilen sektörler arasında emlak, inşaat, sağlık ve fitness ve grafik tasarım yer almaktadır.

En İyi İstanbul Dijital Ajansları

İstanbul Dijital Ajansları müşterilerin arama motoru sıralamalarını yükseltmelerine yardımcı olmak için Google Analytics, yerel SEO, tıklama başına ödeme reklamcılığı ve içerik pazarlaması gibi web analiz araçlarını kullanırlar.

Ayrıca sosyal medya, infografik, blog ve forum içeriği pazarlama hizmetleri de sunulmaktadır. İstanbul Dijital Ajansları yerel müşterilere, web tasarımı ve dijital pazarlamaya odaklanarak hizmet veren bir dijital pazarlama şirketidir. 

Yerel pazarlara markalarını oluşturmada yardımcı olmak için SEO hizmetleri, içerik oluşturma, web tasarımı ve ücretli reklamlar sunar. SEO hizmetleri, site içeriğinde anahtar kelime uygulamasını ve trafiği ve müşteri ilgisini artırmak için çevrimiçi aramaları içerir.

İstanbul Dijital Ajansları işletmelerin reklamlar aracılığıyla daha fazla gelir elde etmelerine yardımcı olmak için PPC ve ücretli reklamcılığa yardımcı olur. Ayrıca, şirketlere markalarını sosyal medya platformlarında sergileme konusunda yardımcı olmak için sosyal medya pazarlama hizmetleri de sunmaktadır.

En İyi İzmir Dijital Ajansları

İzmir Dijital Ajansları; ücretli reklamcılık, itibar pazarlaması ve sosyal medya yönetimi gibi bir dizi pazarlama hizmeti sunar. Dijital pazarlama koçları, daha büyük iş başarısı için dijital varlıklar oluşturma konusunda içgörüler ve uzman tavsiyeleri sunar. İzmir Dijital Ajansları ayrıca müşterilerini profesyonel web sitesi tasarımı, SEO ve arama motoru sıralaması izleme, dönüşüm izleme ve telefon görüşmesi izleme dahil pazarlama analitiği ile desteklemektedir.

Dijital projelerinize en uygun ajanslar

Projeniz için ücretsiz teklifi alın

Hemen Teklif Alın!

1
2
3
4
Ajans Kategorisi

Ajans kategorisini seçmekle başlayın,

Hizmetler

İstediğiniz hizmeti seçin,

Önceki
Detaylar

Aradığınız hizmeti daha iyi anlamak istiyoruz,

Önceki
Devam
İletişim Bilgileri

Size ulaşmamız için iletişim bilgilerinize ihtiyacımız var

Gönder
Önceki