Ajansara Kara Logo En İyi SEO Ajansları Ajansara

En İyi SEO Ajansları

Projenize En Uygun SEO Ajanslarından Teklif Alın

Bize sadece ihtiyaçlarınızı yazmanız yeterli,
gerisini bize bırakın.

1
2
3
4
Projenizin ihtiyaçlarını paylaşın
İhtiyaçlarınıza en uygun ajansları belirleyelim
24 saat içinde 1-4 ajans projeniz ile ilgili sizinle iletişime geçsin
Size uygun ajansı seçin ve projenize hemen başlayın

Google'da en üst sıraya yerleşin.

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

Google'da en üst sıraya yerleşin.

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

SEO nedir? SEO pazarlaması nedir?

SEO(Search Engine Optimisation), arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Bu, web sitelerinin Google gibi arama motorlarında insanlar tarafından bulunmasına yardımcı olmak için tasarlanmış dijital pazarlamanın bir bileşenidir. SEO’nun temel bileşenleri arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, anahtar kelimeler, genel aramalarla alakalı kaliteli içerik, meta etiketler, geri bağlantılar ve sayfa performansı bulunur.

Anahtar kelimeler, bir kişinin kullanması muhtemel olan birincil arama terimini ve insanların konu hakkında konuşurken doğal olarak kullanacakları anlamsal ifadeleri içerebilir. İyi SEO, Google gibi arama motorlarının, bir sitenin, arama yapanın ihtiyaçları ile alakalı içeriğe sahip olduğunu bilmesine yardımcı olur.

SEO ajansı nedir?

Bir SEO ajansı, diğer markalar için web sitelerinin içinde ve dışında güçlü SEO’yu destekleme konusunda uzmanlaşmış bir işletmedir.

SEO ajansları, içerik oluşturma veya işleme, anahtar kelime araştırması veya site denetimleri yürütme, geri bağlantılar oluşturma, site performansını geliştirme veya rakip araştırmalarını tamamlama gibi çeşitli görevleri yerine getirebilir.

SEO pazarlaması ne kadardır?

SEO’nun maliyeti hizmetlere ve ücret yapısına bağlıdır. Genellikle aylık bir ücret ödeyerek, içerik veya sayfa başına ödemelerle işleyen bir yapıları vadır.

Müşteriler, SEO projesinin kapsamına ve SEO ajans ekibinin becerisine ve deneyimine bağlı olarak, bir ajansla çalışmak için aylık ortalama 1.500TL ila 25.000 TL veya anlaşılan pakete göre daha fazla ödeme yapar.

Bir SEO ajansında ne özellikler aramalıyım?

Bir SEO ajansında işletmelerin ihtiyaç duyduğu şey, benzersiz gereksinimlerine bağlıdır. Ancak aranacak bazı ortak özellikler şunları içerir:

  1. Genel olarak arama motoru optimizasyonu ve çevrimiçi pazarlama bilgisi
  2. Ajansın, Google algoritmalarındaki değişiklikler de dahil olmak üzere SEO trendlerine ayak uydurmasını sağlayan süreçler
  3. İçerik oluşturma, geri bağlantı(backlink) oluşturma, anahtar kelime analizi ve sayfa performansı denetimi dahil çok çeşitli hizmetler için seçenekler
  4. Anlaşılması kolay şeffaf bir ücret yapısı
  5. İşletmede işe yarayan müşteri hizmeti türü; seçenekler arasında özel bir marka temsilcisi, chat veya e-posta yoluyla ulaşılabilen bir ekip veya otomatik self servis seçenekleri olabilir

SEO şirketleri nasıl backlink oluşturur?

Özellikle freelance çalışan pek çok sözde seo uzmanları yanlış yollarla size backlink oluşturabilirler. Örneğin, “1000 backlink+5 anahtar kelimeli makale sadece 50TL!” tarzında… Sizin URL’lerinizi forumlarda veya sitelerde spam şeklinde atarak yaparlar bu sahte SEO’yu sonuçta 1000 yerde gözükürsünüz ama bu yerler dipsiz kuyular ve itibarı düşük siteler olur.

Google’ın bunu yapan siteleri cezalandırması nedeniyle bugün bu tür “siyah şapka” seçenekleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu Google sıralamanıza ciddi zarar verecektir.

SEO ajanslarının geri bağlantı oluşturmanın bazı yasal ve etkili yolları şunları içerebilir:

  1. Okuyan insanların paylaşacağı, ilgi çekici, projenizle alakalı içerik oluşturma
  2. Dizinler, inceleme siteleri ve sosyal medyadaki alıntıları yönetme
  3. Benzer kitlelere sahip işletmelerle misafir blog oluşturma fırsatları oluşturmak 

“SEO, organik arama motoru sonuçları aracılığıyla web sitenize gelen trafiğin miktarını ve kalitesini artırma metotlarına dayanan Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir.”

Google'da en üst sıraya yerleşin.

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

“Online deneyim yolculuğunun %93’ü bir arama motoruyla başlar.”

SEO nasıl çalışır?


Bir arama motorunu, bir kutuya soru yazmak (veya konuşmak) için ziyaret ettiğiniz bir web sitesi olarak düşünebilirsiniz ve Google, Yahoo!, Bing veya kullandığınız arama motoru, web sayfalarına giden uzun bir bağlantı listesiyle sihirli bir şekilde yanıt verir. Hiç değilse bu son kullanıcı tarafında böyle anlatılabilir .)

Bu elbette doğru. Yazıyoruz ve pat diye sonuçlar karşımıza geliyor! Ama bu sihirli  listelerinin ardında ne olduğunu hiç düşündünüz mü?

Şu şekilde çalışır: Google’ın (veya kullandığınız herhangi bir arama motorunun)  İnternet’te bulabilecekleri tüm içerik hakkında bilgi toplayan tarayıcısı(crawler) vardır. Tarayıcılar, bir dizin oluşturmak için tüm bu 1’leri ve 0’ları arama motoruna geri getirir. Bu indeks daha sonra tüm bu verileri sorgunuzla eşleştirmeye çalışan  algoritmalarla beslenir. Ve tüm bu veriler sonucunda listedeki yerinizi alırsınız. Ama bir şeyleri yanlış yapıyorsanız, bu listelerin 100. sıralarında tutsak kalırsınız.

Ajanslara Rank Factors En İyi SEO Ajansları Ajansara
Kaynak: MOZ | Google'da Sıralamayı Etkileyen Faktörler
Google'da en üst sıraya yerleşin.

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

SEO etkili mi?

Evet, SEO etkilidir. Arama motorları, güçlü optimizasyona sahip siteleri ödüllendirmek için ayarlanmıştır. Ve insanların büyük bir çoğunluğu bir şey bulmak istediklerinde arama motorlarıyla başladığından, şirketler SEO’yu görmezden gelemezler ki bu da çok uygun maliyetli olabilir. Bugün gösterilen çaba, bir web sitesi için yıllarca ödül kazanabilir. Yani SEO optimizasyonları,  SEO uyumlu içerikler size bir altın madeni gibi yıllarca trafik ve kazanç sağlayabilir.

“Bir cesedi saklayacağınız en iyi yer, Google arama sonuçlarının 2.sayfasıdır.”

Kurumsal SEO Nedir?

Kurumsal SEO biraz farklıdır ve yaklaşıma özgü ek kısıtlamalar nedeniyle çok daha taktiksel bir yaklaşım gerektirir. Kurumsal SEO, kişiselleştirilmiş SEO uygulamalarının hayata geçirilebilmesi için önce genel olarak işletmenin altyapısal açıdan bakış anlayışını gerektirir.

Tipik olarak, bu yöntemler küçük işletmelerle ilgili değildir. Esasen, SEO’ya kurumsal düzeyde yaklaşırken, yalnızca müşteriniz için ileriye dönük içerik değil, işletmenin her seviyesinin optimizasyona ihtiyaç duyduğu paydaş sorununu çözmeye çalışıyorsunuz.

Genel olarak, kurumsal SEO, birçok çalışanı olan büyük işletmelerle ve içerik optimizasyonu gerektiren oldukça büyük bir çevrimiçi varlıkla ilgilenir. Esas olarak bir hacim sorunudur, ancak bu ihtiyaçlar iş sektörlerine veya ürün yelpazesine yayılır. İşte kurumsal SEO’yu diğer SEO stratejilerinden ayıran bazı şeyler.

Anahtar Kelime Araştırma Stratejisi

Bu süreç SEO içerik pazarlaması gibi, anahtar kelime araştırmasıyla başlar. Bu tür araştırmalar, potansiyel müşterilerinizin çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği arama türleri hakkında basitçe veri toplar.

Satışlar tamamen dönüşümle ilgilidir, bu nedenle dijital pazarlamanız ne kadar çok ziyaretçi çekerse, o kadar çok satış yapma ihtimalinizi artırmış olursunuz.

En iyi sonuçları elde etmek için genel bir SEO temasına uyan kısa ve uzun kuyruklu anahtar kelimelerin bir kombinasyonuyla başlayın.

Kurumsal atmosferde, benzer bir şey arayan veya henüz tam olarak neye ihtiyaç duyduklarını bilmeyen arama yapanları çekmek için bu yüksek değerli anahtar kelimelerin bazılarının yanı sıra daha belirsiz olanlara da ulaşmak önemlidir.

Ek olarak, bir SEO ajansı, aramalarıyla alaka düzeyinizi artırarak potansiyel müşterileri yakalamanın en iyi yolunu belirlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, Kedi maması satıyorsanız, kendinizi ‘Yaş kedi maması’ ile markalaştırmak, ‘Kedi maması satıcısından’ daha iyi SERP (Arama Sonuçları Sayfası) sonuçları sağlayabilir.

Her şey, müşterileriniz için tam olarak neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını anlamakla ilgilidir…

İçerik Üretmek

Teknik SEO alt yapınız (Donanımsal: Hızlı bir hosting ve yazılımsal: Kodun optimize edilmesi ) oluşturulduktan sonra, potansiyel müşterinize yardımcı olan yüksek kaliteli içeriği öne çıkarmak önemlidir.

İşletmenizin nişine hakim olan içerik oluşturma yoluyla sağlam bir çevrimiçi içerik oluşturmak, pazardaki varlığınızı büyütmek için çok önemlidir. Büyük işletmelerin, müşteri büyümelerini sağlamaları ve sürdürülebilir bir akışa sahip olmaları için rutin SEO çalışmaları geliştirmeleri ve içerik yayınlamaları gerekir.

Güçlü dijital ve sosyal medya pazarlama kampanyaları olmadan, işletmeniz durgun kalmaya mahkumdur ve hareketsizlik, müşteri kaybetmekten daha da kötüdür.

Sürekli ve yaratıcı pazarlama materyalleri, kurumsal dünyada bile iş dünyasında hayatta kalmak için çok önemlidir.

Kurumsal SEO, küçük işletmeler ve yalnızca çevrimiçi hizmet sağlayıcıları için arama motoru optimizasyonu uygulamaları kadar önemlidir. Her boyutta işin büyümesini sağlayan araç budur. Dijital varlığınızı ve sosyal ağınızı genişletmek, ticaretin geleceğidir. Neyse ki, bu hizmetlere daha önce hiç ihtiyaç duymamış işletmelere yardımcı olmak için dış kaynaklı SEO uzmanları var.

Eski dünyada, reklam panoları ve televizyon reklamları, pazarın önüne geçmek için gereken tüm trafiği ve geliri sağlıyordu.

Artık durum böyle değil ve rakipleriniz, tüm dijital medya ürünlerinde ve reklam kampanyalarında agresif SEO dahil edilmesinin gerekliliği konusunda hızla akıllı hale geliyor.

Artık şirketler arası SEO savaşları başladı.

Eğer rakibinizin altında sıralanıyorsanız, neden tercih edilesiniz ki?

Google'da en üst sıraya yerleşin.

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

Google Siralama Etki eden faktorler detayli listesi En İyi SEO Ajansları Ajansara
Kaynak: Searchengineland Google sıralamasına etki eden ağırlıklandırılmış skora dayalı tablo - Elbette tahmini bir tablo...

Google RankBrain algoritması

Google, arama sonuçlarını sunmaya yardımcı olması için RankBrain adlı bir makine öğrenimi teknolojisi kullanıyor.

Yıllar boyunca Google’ın sıralama algoritmasının genel bir adı yoktu. Ancak 2013’ün ortasında, Google bu algoritmayı elden geçirdi ve ona Hummingbird adını verdi.

Özellikle RankBrain’in genel Hummingbird algoritmasının bir parçası olduğunu biliyoruz çünkü Bloomberg makalesi RankBrain’in sadece genel algoritmanın yapacağı gibi tüm aramaları işlemediğini açıkça ortaya koyuyor.

 

Google'da en üst sıraya yerleşin.

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

google seo ajanslar dijital ajans ajansara En İyi SEO Ajansları Ajansara

Google SEO’ya Başlangıç Makalesi 

Google hurafelerle zaman kaybetmememiz için bize detaylı bir SEO rehberi yapmış. Bu rehbere biraz zaman ayırıp okursanız, pek çok yanlışı en başından önleyecek ve sudan çıkmış bir hamsi gibi sağa sola debelenmeyeceksiniz.

“Don’t Build Links. Build Relationships”

SEO HİZMET Ücretleri Ayrıntılı bilgi için ücretsiz teklif alın
Hizmetler Ücret
Sayfaların anahtar kelimelere göre optimize edilmesi 50-100TL/Adet
Seo uyumlu blog yazısı yazma 30-800TL/Adet
Seo uyumlu ürün/hizmet içeriği oluşturma görsel tasarım dahil değil 100-1000TL/Adet
Teknik web sitesi analizi ve fırsat raporu Teklif Al
Anahtar kelime araştırması ve seçimi Teklif Al
Hedef sayfalara anahtar kelime eşleme Teklif Al
Başlık etiketleri ve meta açıklamaları Teklif Al
Robots.txt optimizasyonu Teklif Al
Xml site haritası oluşturma ve gönderme Teklif Al
Üç ayda bir kazanılan medya içeriği varlıkları raporu Teklif Al
Google my business optimizasyonu Teklif Al
Bilgi mimarisi denetimi Teklif Al
Kanonikleştirme analizi Teklif Al
Bağlantı yönlendirme denetimi Teklif Al
Dahili bağlantı yeniden yapılandırması ve optimizasyonu Teklif Al
Yinelenen içerik analizi Teklif Al
Optimize edilmiş üstbilgi etiketleri (ör. H1'ler) Teklif Al
Görüntü optimizasyonu Teklif Al
Özel 404 hata sayfası kurulumu ve optimizasyonu Teklif Al
Şema uygulaması (json-ld) Teklif Al
Dönüşüm izleme ile google analytics kurulumu Teklif Al
Google analytics trafik analizi Teklif Al
Google data studio raporlama kontrol paneli kurulumu Teklif Al
Ziyaretçi profil raporu Teklif Al
Üç aylık sürekli anahtar kelime sıralaması raporu Teklif Al
Devam eden aylık trafik, hedef ve cpl raporlama Teklif Al
Sürekli kullanıcı deneyimi raporları (hemen çıkma oranı, cihaz kategorisi vb.) Teklif Al
Tıklamayı iyileştirmek için serp başlığı ve açıklamasının a / b testi Teklif Al
Rakip reklam harcamalarını ve faaliyetlerini izleme Teklif Al
Rakiplerin arama sıralamalarını aylık olarak izleme Teklif Al
Rakiplerin web sitesi değişikliklerini aylık olarak izleme Teklif Al
Rakiplerin aylık olarak aldığı potansiyel müşteri sayısı tahminleme Teklif Al
Çok dilli seo çalışmaları Teklif Al

Google'da en üst sıraya yerleşin.

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

Hemen Teklif Alın!

1
2
3
4
Ajans Kategorisi

Ajans kategorisini seçmekle başlayın,

Hizmetler

İstediğiniz hizmeti seçin,

Önceki
Detaylar

Aradığınız hizmeti daha iyi anlamak istiyoruz,

Önceki
Devam
İletişim Bilgileri

Size ulaşmamız için iletişim bilgilerinize ihtiyacımız var

Gönder
Önceki