Sosyal Medya Monitoring ve Danışmanlık Şirketleri

Share on linkedin
Share on email
Share on print
Sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketleri sayesinde sorunu tespit edebilir, bir strateji oluşturabilir, hedef kitlenizin gözden kaçan davranışlarını saptayabilir, içgörü ve öngörüler hakkında detaylı analiz ve raporlar elde edebilirsiniz.
Sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketleri sayesinde sorunu tespit edebilir, bir strateji oluşturabilir, hedef kitlenizin gözden kaçan davranışlarını saptayabilir, içgörü ve öngörüler hakkında detaylı analiz ve raporlar elde edebilirsiniz.
İçindekiler

Özellikle B2C bir şirketseniz sosyal medya, itibarınız ve hedef kitlenize ulaşmanız için oldukça önemli.

Bazen şirketinizdeki pazarlama/dijital pazarlama departmanı veya çalışmakta olduğunuz iletişim ajansı, ne kadar yaratıcı ve tecrübeli hamleler yapsa bile rekabette ve yıllık hedeflerinizde geri kalabiliyorsunuz.

Örneğin; bütçeniz rakip ile hemen hemen aynı ama siz rekabette dibi boylamışsınızBöyle durumlarda genellikle ne kadar çalışılsa da gözden kaçan bir şeylerin olduğunu düşünmeye başlamalısınız.

İşte bunu düşünmeye başladığınız anda aklınıza ilk gelmesi gereken, sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketleri.

Sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketleri sayesinde sorunu tespit edebilir, bir strateji oluşturabilir, hedef kitlenizin gözden kaçan davranışlarını saptayabilir, içgörü ve öngörüler hakkında detaylı analiz ve raporlar elde edebilirsiniz.

Türkiye’de küçük ve büyük pek çok sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketleri elbette mevcut. Bu yazıda size en çok tercih edilen ve sektörde farklılık yaratan tam hizmet veren 3 firmayı (1’i hariç) tanıtmaya çalıştık.

Bu firmaları inceleyerek hem bu firmalardan fiyat teklifleri alabilir hem de ihtiyaçlarınızı ve sorunlarınızı karşılayıp karşılamayacaklarını öğrenebileceğiniz görüşmeler yapabilirsiniz.

Oldukça büyük müşterilere sahip olan firmalar olsalar da fiyat almanız sizin her zaman faydanıza olacaktır. Bu firmalardan fiyat teklifi alırken elinizde bir bakış açısı ve karşılaştırma yapabileceğiniz pek çok değer kalmış olacak.

Size her zamanki gibi tavsiyem olabildiğince teklif alıp, bu teklifleri değerlendirmeniz olacak. Bunun haricinde toplantılarda net KPI’lara yer veren şirketlerle çalışın ve vaatleri sözleşmeye dahil edin.

Aşağıda bulunan 3 Sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketlarinden biri daha çok içgörü üzerinde yoğunlaşıyor. Elde ettiğiniz deneyimleri yorum bölümüne yazarak, diğer pazarlama profesyonelleri ile paylaşabilirsiniz.

TICKTOCKBOOM > BOOMSOCIAL > BOOMSONAR

Osyal-medya-yönetimi-nedir-fiyat-ajansara-ticktockboom-1. Png

Tick Tock Boom; enerji, perakende, bankacılık ve finans, telekomünikasyon, gıda, içecek, otomotiv, moda,  ilaç, turizm,  sigorta,  alışveriş, yapı, basın ve yayın, sinema,  kozmetik, spor, ofis malzemeleri, kimya, online alışveriş, havacılık gibi bir çok farklı sektörden ileri gelen 350’nin üzerinde global ve ulusal markaya hizmet veriyor.  Online İtibar Yönetimi, Dijital PR, Sosyal medya yönetimi  konularında danışmanlık alabileceğiniz gibi ayrıca faydalanabileceğiniz boomsocial ve boomsonar gibi iki ayrı izleme, takip (monitoring) ve analiz ürünü bulunuyor.

BoomSonar

Sosyal-medya-yönetimi-nedir-fiyat-ajansara-boomsonar-5. Png

BoomSonar, markanız ve rakipleriniz ile ilgili yaklaşık 1.5 milyon Türkçe içerikli, 350 milyonun üzerinde diğer dillerdeki (İngilizce başta olmak üzere) site ve sosyal ağlar içerisinde, eş zamanlı arama yapmanıza olanak sağlayan geniş kapsamlı web & sosyal medya takip, raporlama, analiz ve iş zekası programıdır.

Yeni ürün BoomSonar Suite ile birlikte bu özellikler geliştirilmiş ve platforma sosyal medya takip, raporlama ve analiz dışında sosyal medya hesap yönetimi, online itibar yönetimi, anlık bildirim ve bunun gibi çok sosyal medyaya yönelik araçlar eklenmiş.

Sonar smart algoritm

Eş zamanlı arama kabiliyeti sosyal medya ve paylaşım siteleri ile sınırlı olmayan program, Sonar Smart Algoritm olarak isimlendirilen ve her türlü sitede aramaya olanak sağlayan, dünyada eşsiz olan yazılımı ile doğrudan aradığınız kelime ve kelimelere yönelik net sonuçlara anında ulaşmanızı sağlar. Sonar Smart Algorithm arkasındaki yapay zeka ile otomatik sınıflandırma, otomatik aksiyon ve iş atama, eş zamanlı veri işleme, raporlama ve analiz gibi pek çok araç sunuyor.

Markanızı , sosyal medyada takip edip, pazar algınızı ölçebilirsiniz

Markanız ve rakiplerinizin web ve sosyal medya algılarını, sonuçların mecra değerlerinin yanı sıra onlarca farklı ölçümlemeyi ve raporlamayı, kullanılabilirliği yüksek ara yüzü üzerinden müşterilerine sunan BoomSonar, markanıza özel kullanım panelleri üzerinden tüm sonuç, ölçüm ve raporlama değerlerine bir kaç tıkla ulaşmanızı sağlayabiliyor.

Monitoring sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketleri ajansara
Veri akışı ekranından bir görünüm
 

Ayrıca, sektörel dijital pazar araştırması talebinde de bulunabiliyorsunuz.

Boomsonar sosyal medya araçları monitoring ve danışmanlık şirketleri 3 sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketleri ajansara
10’larca sektörde analiz talep edebiliyorsunuz.

Daha ayrıntılı bilgi için buradaki sayfayı incelemenizi öneririm.

Telefon:+90 212 293 80 00
E-posta: info@ttboom.com sonar@boomsonar.com

Boomsonar’a ait çeşitli arayüz görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz.

BoomSocial

Sosyal-medya-yönetimi-nedir-fiyat-ajansara-boomsocial-4. Png

BoomSocial, markaların sosyal medyadaki varlıklarını takip edip, karşılaştırmanıza ve raporlamanıza olanak sağlayan bir Sosyal Medya Analiz Sistemi. BoomSonar altyapısını kullanan BoomSocial, Şubat 2013’te Beta versiyonuyla kullanıma açıldı.

Tick Tock Boom tarafından hazırlanan BoomSocial ile markanızın sosyal medyadaki durumunu analiz edebiliyor, rakiplerinizle karşılaştırabiliyor, sayfa öngörülerinizi çıkartabiliyorsunuz.

Şunu da ekleyelim… Ücretsiz bir hizmet.

Ek olarak belirtmeden geçemeyeceğim bir araç var ki, oldukça ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

SOCIAL BRANDS

SocialBrands, markaların sosyal medya performansını tamamen tarafsız ve objektif şekilde ölçümleyen bir puanlama platformu. BoomSocial verilerini ve BoomSonar teknolojilerini kullanan SocialBrands, markalar için en popüler sosyal medya kanalları olan Facebook, Twitter ve Instagram’da yer alan 47 binden fazla marka hesabını inceliyor.

Social brands ekran görüntüleri 3 sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketleri ajansara
Social Brands | Otomotiv sektöründe en iyi performansı sergileyen markalar @instagram
Social brands ekran görüntüleri 1 sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketleri ajansara
Social Brands | Otomotiv sektöründe en çok takipçisi olan sayfalar @ facebook
Social brands ekran görüntüleri 2 sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketleri ajansara
Social Brands | Listede markanın üzerine tıkladığınızda detaylı verileri görebiliyorsunuz.

SEMANTICUM

Sosyal medya yönetimi nedir fiyat ajansara related 3r sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketleri ajansaraSosyal-medya-yönetimi-nedir-fiyat-ajansara

Relate Digital Hakkında: Related Digital, e-posta pazarlama şirketi olarak 2002 yılında kuruldu. Sonrasında veriye dayalı pazarlama otomasyonu sağlayan Related Marketing Cloud (RMC) platformunu dönüşerek çok-kanallı dijital pazarlama yönetiminde Türkiye’nin öncü şirketlerinden biri olmuştur.

Related Digital bünyesindeki platformlardan biri olan Semanticum sosyal medya takip, analiz, yönetim ve raporlama ihtiyaçlarınız için tek bir platform sunuyor.

İleri Seviye Sosyal Analiz (Analytics)

Tüketici davranışlarını analiz ederek marka itibarınızı koruyabilir, sektör trendlerini keşfedebilir, pazarlama ve satış stratejileri geliştirebilirsiniz. Semanticum Social Media Analytics özellikle  içgörü özelliğine oldukça güveniyor.

Semanticum sosyal medya monitoring ve danışmanlık şirketleri ajansara
Semanticum Command Center arayüz görselleri

Telefon:+90 212 343 07 39
E:posta: sales@relateddigital.com

KİMOLA

Sosyal-medya-yönetimi-nedir-fiyat-ajansara-kimola

2014 yılında, büyük veri alanında metin verisi işlemek üzerine şirketleşen Kimola, tüketici içgörüleri üreterek, reklamverenlerin daha etkili stratejiler geliştirmesini ve satışlarını artırmasını sağlıyor.

Nike, Japan Tobacco International, IPSOS, BPN İstanbul, Wanda gibi sektörün önemli marka ve kurumlarına hizmet veren Kimola’nın yapay zekası üzerine kurulu analitik ürünü, markaların, araştırma şirketlerinin ve strateji odaklı ajansların tüketici gruplarını daha iyi anlamasına, satış kanallarının stratejilerini oluşturmasına destek veriyor. 

Reklamverenler, araştırmak istenilen kitle sayısına göre paket  seçerek, 10.000 kişilik bir araştırmayı 3 saniye içerisinde alabiliyorlar.

Demografi ve Yapay Zeka Odaklı İlgi Alanları

Kimola, eylemlerinizi daha iyi planlamak için kitlenizin demografik özelliklerini sunuyor. Ayrıca kitlelerinizin ilgi alanlarını her zamankinden daha iyi anlayabilirsiniz. Tüketicilerinizi daha iyi anlamak için ilgi alanlarını ve ilgi bölümlerini kontrol edebilirsiniz.

Telefon: 0312 265 02 12
E-Posta:  https://kimola.com/contact/sales

Kimola’ya ait çeşitli arayüz görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz.

ÖZETLE

Sosyal medya danışmanlığı ve monitoring hizmeti almadan önce sektörün en iyilerini araştırın, yapabildiğiniz kadar çok görüşme yapın/teklif alın. Bu süreçte ihtiyaçlarınızı ve sorunlu olduğunuz noktaları çok iyi bir şekilde saptayıp bu firmalara anlatması size düşecek. Kendi sorunlarınızı anlatmanız danışmanlık alacağınız firmanın size yardımcı olmasını kolaylaştıracaktır. Teklif veren firmaların geçmişte sektörünüzle ve rakiplerinizle yaptığı çalışmalar, ulaşılan hedefler ile ilgili detaylı bilgi isteyin. Sektör tecrübelerinizi yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar:

2020 Pazarlama Trendleri

2020 Sosyal Medya Trendleri

2020 SEO Trendleri

Yorumunuzu bırakın
Yorum
İsim
E-posta

İlginizi Çekecek Yazılar

Sürdürebilir Başarı İçin Ajansara'ya Şimdi Kayıt Olun!

Şeffaf, Güvenilir ve Tarafsız Bir Platform

Hemen Teklif Alın!

1
2
3
4
Ajans Kategorisi

Ajans kategorisini seçmekle başlayın,

Hizmetler

İstediğiniz hizmeti seçin,

Önceki
Detaylar

Aradığınız hizmeti daha iyi anlamak istiyoruz,

Önceki
Devam
İletişim Bilgileri

Size ulaşmamız için iletişim bilgilerinize ihtiyacımız var

Gönder
Önceki