Ajansara Kara Logo Mobil Uygulama Yazılım Şirketi Ajansara

Mobil Uygulama Yazılım Şirketleri

Projenize En Uygun Mobil Uygulama Yazılım Şirketi

Sadece projenizin ihtiyaçlarınızı yazmanız yeterli,
gerisini bize bırakın.

1
2
3
4
Projenizin ihtiyaçlarını paylaşın
İhtiyaçlarınıza en uygun ajansları belirleyelim
24 saat içinde 1-4 ajans projeniz ile ilgili sizinle iletişime geçsin
Size uygun ajansı seçin ve projenize hemen başlayın

Mobil uygulama yazılım şirketleri ile anlaşma yapmadan önce bazı bilmeniz gereken noktaları aşağıda derledik.

Mobil uygulama geliştirme nedir?

Mobil cihazlarda çalışabilen yazılım uygulamaları oluşturma, tasarlama ve başlatma sürecinin tamamına mobil uygulama geliştirme adı verilir.

Yazılım paketleri oluşturmayı, back-end hizmetlerini uygulamayı,front-end tasarımları, UI mimarisini, UX zihin yapısını, nihayetinde ise geliştirmeleri ve hata ayıklamayı içerir.

Artan sayıda akıllı telefon, tablet ve diğer cihazlarla birlikte, mobil uygulamalar günümüzün dijital dünyasının kalbi haline geldi. Mobil cihazların benzersiz özelliklerini ve donanımlarını kullanma eğilimindedirler ve bu da onları popüler bir yazılım oluşturma aracı haline getirdi.

Akıllı telefonlara giderek artan bağımlılıkla birlikte, mobil uygulamalar daha iyi müşteri deneyimi, daha yüksek katılım ve işletmeniz için daha verimli işleyişin anahtarıdır.

Uygulama geliştirme şirketleri hangi hizmeti veriyor?

İyi eğitimli profesyonellerden oluşan bir ekiple bir mobil uygulama geliştirme şirketi, fikir ve konseptten başlayarak teslimat, lansman sonrası desteğe kadar eksiksiz bir hizmet paketi sunmayı amaçlamaktadır.

Gelişmiş kodlama hizmetleri, backend geliştirme, dinamik testler, yerel ve çapraz platform çözümleri ile birlikte UX / UI tasarımı, şirketler tarafından sağlanan yüzlerce hizmetten birkaçıdır. Ayrıca, belirli pazar segmentlerinde uzmanlaşırlar ve bu nedenle iş organizasyonlarına A’dan Z’ye çözümler sağlarlar.

Mobil Uygulama Yazılım Şirketleri
Mobil Uygulama Yazılım Şirketleri
Projenize uygun mobil uygulama şirketlerinden teklif alın

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

Mobil Uygulama Türleri Nelerdir?

1. Native(Platform Dilinde) Uygulamalar

Native uygulamalar, belirli bir mobil uygulama geliştirme platformu için tasarlanana uygulamalardır.

Bu uygulamalar farklı İşletim Sistemlerinde çalışamaz. Belirli mobil uygulama geliştirme araçları ve ilgili uygulama geliştirme platformu tarafından desteklenen diller kullanılarak geliştirilirler.

Örneğin, Xcode ve Objective-C kullanılarak geliştirilen bir uygulama yalnızca iOS’ta çalışabilir. Yerel mobil uygulamalar çok hızlıdır ve yüksek performans ile olağanüstü kullanıcı deneyimi sunar. Ancak native uygulamaların geliştirilmesi hem platforma özel olduğu için hem de mobil uygulama geliştirmenin zaten hali hazırda yüksek fiyatlı bir süreç olmasından kaynaklandığından iyi bir bütçe gerektirir.

2. Mobil Web Uygulamaları

Mobil web uygulamaları, mobil cihazların web tarayıcılarında web sayfalarını görüntüler.

Web’de barındırılan sunucularda çalışırlar ve mobil cihaza kurulmazlar. Bu uygulamalar genellikle CSS, HTML, Javascript, JQuery ve bu tür web teknolojilerinde yazılır. Mobil web uygulamaları web sitelerine daha düşük maliyetle daha kolay erişim sağladığından ve daha fazla müşterinin markayla bağlantı kurmasına olanak tanıdığından işletmeler arasında popülerdir.

3. Hibrit Uygulamalar

Adından da anlaşılacağı gibi, hibrit uygulamalar yerel ve mobil web uygulamalarının bir kombinasyonudur.

Karma uygulamalar, HTML5, CSS, Adobe PhoneGap, Corona SDK, JQuery Mobile vb. Gibi çoklu platform mobil uygulama geliştirme çerçevelerini ve araçlarını kullanır. Bu uygulamalar, uygulama mağazalarından indirilebileceği gibi mobil tarayıcılarda da çalıştırılabilir. Tüm platformlar için tek bir uygulama oluşturmak ve sunmak kolaydır, ancak native uygulamalardan daha yavaştır ve işletim sistemlerine güncelleme geldikçe olası hata(bug) sayısı oldukça yükselebilir.

En Popüler Mobil Uygulama Geliştirme Platformları Nelerdir? Geliştirme Dilleri

1. iOS

iOS, Apple’ın Apple aygıtlarında, özellikle iPhone, iPad ve iPod Touch’ta çalışan işletim sistemidir.

Bir iOS uygulama geliştiricisi, Swift ve Objective-C gibi uygulama geliştirme dillerini kullanarak yerel bir uygulama tasarlayabilir veya platformlar arası mobil uygulama geliştirme için React Native veya Xamarin (C # & F #) dillerini kullanabilir.

Apple ayrıca, iOS uygulama geliştirmeyi basitleştirmek için çok sayıda araç, çerçeve(frame), dil vb. içeren bir iOS yazılım geliştirme kiti (SDK) sunar. Bu kit UIKit, PushKit, GameKit, MapKit, Foundation Kit ve MusicKit içeren Cocoa Touch‘tır.

2. Android

Android, Android uygulama geliştiricilerinin herhangi bir karmaşık inceleme sürecini ortadan kaldırırken uygulamaları özgürce oluşturmasını ve dağıtmasını sağlayan açık kaynaklı bir platformdur.

Android uygulama geliştirme için, geliştiriciler kendi işlevlerini birleştirebilir ve yine de kullanıcıların Google tarafından rutin olarak başlatılan yeni özelliklerden yararlanmalarına olanak tanır. 

Android Yazılım Geliştirici Kiti, projeye dahil edildiğinde cihaz işlevselliğine erişimi basitleştiren android uygulama geliştiricilerine Java kodu kitaplıkları sunar.

Android SDK ayrıca hata ayıklayıcı, örnek kaynak kodları, Android işletim sistemi için eğitimler ve Android API’leri için ilgili belgeleri içerir.

3. Hibrit

Hibrit mobil uygulama geliştirme, bu platformda geliştirilen uygulamalar birden çok işletim sisteminde kolayca çalışabildiğinden, müşteriye uygulama geliştirme cephesinde önemli ölçüde zaman ve para tasarrufu sağladığından popülerlik kazanıyor.

Çapraz platform mobil uygulama geliştirme, ayrı işletim sistemleri için aynı uygulamanın çeşitli sürümlerini derler.

PhoneGap, Xamarin, Flutter, React Native vb. gibi mobil uygulama geliştirme araçları, platformlar arası mobil uygulama geliştiricilerinin hibrit bir mobil uygulama oluşturmasına olanak tanır. Hibrit uygulamalar geliştirirken, herhangi bir hatayı veya aksaklığı gerçek zamanlı olarak tespit etmek ve düzeltmek için sağlam bir analitik aracı tercih etmeniz önerilir.

4. Windows Mobile

Bu yeni ürün, akıllı telefonlarda ve mobil cihazlarda kullanılan Windows CE Çekirdeğini temel almaktadır. Geleceğin işletim platformlarında gittikçe artan bir şekilde önemli bir oyuncu olarak görülüyor ve bu nedenle çevrilmemiş taş bırakmak isteyen şirketler tarafından seçiliyor.

İşletmeler Neden Mobil Uygulamaya İhtiyaç Duyar?

1. Müşteri Tabanını Genişletin

Akıllı telefon çağında, duyarlı tasarım veya mobil uygulamalar sunmayan şirketler, uygulaması olan rakiplerine göre çok sayıda kullanıcıyı kaçırdığı için büyük bir kayıp yaşayabilir. Ayrıca, mobil uygulamalar, farklı coğrafi konumlardan müşterilerin ürün veya markaya erişmesine izin verir.

2. Geliştirilmiş Müşteri Sadakati

Mobil uygulamalar, kullanıcıların her türlü bilgiyi çok kısa bir süre içinde elde etmelerine olanak tanır, böylece müşteri katılımını artırır ve müşterileri elde tutar. Dahası, markaların ürüne daha fazla tüketici çekmek için yenilikçi, gelişmiş ve kullanıcı dostu özellikleri mobil uygulamaya dahil etmesi daha kolaydır.

3. Kullanıcı Davranışını Anlayın

Mobil uygulamalar, kullanıcıların tercihlerini ve etkinliklerini analiz etmede son derece yararlı olabilir. Şirketler, uygulamanın en çok ziyaret edilen bölümünü izleyebilir ve iş hedefini daha da geliştirmek için özelleştirilmiş promosyon teklifleri sunabilir. Markalar, hedef kitleye kolayca ulaşmak için uygulama üzerinden push bildirimleri gönderebilir.

4. Geliri En Üst Düzeye Çıkarın

Mobil uygulamalar, işletmelerin yatırım getirilerini artırmaları için büyük bir fırsat sunar. Uygulama içi satın almalar ve reklam gibi bileşenler, şirketlerin uygulama aracılığıyla ürün satışlarından elde edilen doğrudan gelirin yanı sıra ek gelir elde etmelerine olanak tanır. E-ticaret uygulamanızla pazaryeri komisyonlarını egale edebilirsiniz.

Projenize uygun mobil uygulama şirketlerinden teklif alın

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

Mobil uygulama geliştirmeniz için neden bir dış kaynak kullanmalısınız?

Mobil uygulamalar, herhangi bir işletmenin büyümesinin ve genişlemesinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bununla birlikte, mobil uygulama geliştirmeniz için dış kaynak kullanma zahmetine değip değmeyeceğini hala merak ediyorsanız, işte bunu yapmayı kesinlikle düşünmeniz için birkaç neden:

1. Maliyet tasarrufu ve zaman açısından verimli

Uzmanlığı uygulamanızı zamanında almanızı sağlayacak bir mobil geliştirme şirketine önceden öngörülen bir tutarı ödeyerek bütçeleri artırmaya devam edin. BT iş yükleri omuzlarınızın altındadır ve değerli zaman ve paradan tasarruf ettiren profesyonel bir mobil uygulama kapınıza teslim edilir.

2. Uzmanlık

Bir mobil uygulama geliştirme şirketi, tasarım, kullanılabilirlik ve platformlar arası işlevsellik gibi temel alanlarda engin bilgiye sahip deneyimli kodlayıcılar, tasarımcılar ve diğer yetenekli profesyonellerden oluşan özel bir ekibe sahiptir.

Dahili ekibiniz yeni araçlarda ustalaşmakta zorlanabilirken, bu profesyoneller önceden eğitilmiş, tecrübe kazanmış ve gereksinimlerinizi karşılamak için kullanıcı dostu bir platform oluşturabilirler. 

3. 24 saat destek

Fikir geliştirmekten, lansman sonrası hizmetleri sağlamaya kadar, uygulama geliştiricileri işin sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için 24 * 7 hazırdır.

Dış kaynak kullanımı, teknik arızalar nedeniyle verimli çalışma saatlerini asla kaçırmama avantajı sağlar. Şirket çalışanlarının üzerine kalacak bir krizi önler.

4. Güvenlik

Bir uygulamanın kalitesi, netliği ve verimliliğinin yanı sıra güvenliği de önemlidir. Uygulamanızı siber saldırılara karşı korumak için eğitilmiş mobil uygulama geliştirme şirketleriyle güvenlik sorunlarının bir başkasının başını ağrıtmasını sağlayın.

Mobil uygulama yazılım şirketleri güvenlik

Sağlam güvenlik mekanizmaları ve sıkı ifşa etmeme sözleşmeleri (NDA’lar), değerli verilerinizin bilgisayar korsanlığına karşı asla savunmasız kalmasını sağlar.

Elbette sözleşmenize ilgili maddelerle yaptırımlarını eklemeniz gerekir.

5. Daha Hızlı Geri Dönüş

En iyi mobil uygulama geliştirme şirketleri, zamanın ruhunu anlar ve mobil uygulamanın zamanında teslim edilmesini sağlar. Dahası, uzman uygulama geliştiricileri, müşterilerin talep ettiği her türlü gereksinim değişikliğine hızlı bir şekilde müdahale edebilir ve daha hızlı güncellemeler sağlayabilir.

6. Tam Destek

Profesyonel uygulama geliştiricileri, her uygulama geliştirme aşamasının üstesinden gelme eğilimindedir. Bir şirket, uygulamanın kavramsallaştırılması veya pazarda ve uygulama mağazalarında konuşlandırılması konusunda yardıma ihtiyaç duysa da, en iyi mobil uygulama geliştiricileri çeşitli risk faktörlerini ortadan kaldırırken bu görevleri ustalıkla yönetir.

7. En Son Teknolojiler

Önde gelen şirketler özellikle uygulama geliştirmeye odaklanır ve bu nedenle yeni, en son teknolojilerle günceldirler. Uygulama geliştiricileri, son teknoloji mobil uygulamanın oluşturulmasını sağlamak için bu teknolojileri etkili bir şekilde entegre edebilir.

8. Yedek Kulübesi

Mobil uygulama geliştirme hizmetlerinin dış kaynak kullanımı, işletmelere geniş bir yetenek havuzuna erişim sağlar. Böylelikle personel sıkıntısından kaynaklanan kurumunuzun içindeki aksaklıkları yaşamazsınız. Projenin ihtiyacına ve hizmet sağlayıcının uzmanlığına bağlı olarak yerel veya uluslararası uygulama geliştiriciler atanabilir.

9. Destek ve Eğitim

En iyi mobil uygulama geliştirme şirketleri, müşterilerine lansman sonrası destek ve eğitim hizmetleri sunar.

Uygulamanın detaylı çalışmasıyla ilgili olarak kurum içi personele eğitim verirler.

Ayrıca, uygulama herhangi bir sorunla karşılaşırsa, uygulama geliştiricileri sorunu hızla çözebilir.

Mobil uygulama geliştirme şirketleri, sağlam, güvenilir ve hatasız bir uygulama oluşturmaya yardımcı olur.

İlginizi çekebilir: Neden E-ticaret Mobil Uygulamasına İhtiyacınız var?

Mobil uygulama geliştirme şirketi aramaya başlamadan önce ne yapmalısınız?

İşletmeniz için bir uygulama oluşturmaya karar verdiğinizde, sizi hizmetlerini kabul etmeye ikna etmek için bekleyen bir mobil geliştirme şirketi okyanusu vardır.

Bununla birlikte, kısa listeleme sürecine dalmadan önce, işiniz için neyin işe yaradığını bilmek için ödevinizi yapmalısınız. Mobil uygulama geliştirme şirketlerini kısa listelemeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli nokta:

1. Pazar araştırması

İlk ve en önemli görev, uygulamanızın fikrini kapsamlı pazar araştırması yoluyla incelemektir. Ayrıntılı bir pazar analizi raporu yalnızca hedef kitleniz hakkında bir fikir vermekle kalmaz, aynı zamanda pazarda bulunan benzer uygulamaları da inceler ve rakiplerinizin stratejilerinin yanı sıra olası yapılması ve yapılmaması gerekenleri anlamanıza yardımcı olur.

2. Platform

Diğer bir önemli görev, uygulamanızı dağıtmak için belirli bir platform seçmektir; iOS, Android veya her ikisi de olabilir. Ek olarak, sektörünüze uygun uygulama türleri hakkında iyi araştırılmış bir karar ve ilgili artıları ve eksileri üzerine bir çalışma, uygulama geliştiricisinin sizi yüksek kaliteli bir uygulama oluşturmaya yönlendirmesine yardımcı olacaktır.

3. Bütçe ve zaman

Uygulama geliştirme sürecinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlamak için ayrıntılı bir bütçe tahmini, istenen teslimat süresi ve mevcut kaynakların kapsamlı bir listesi gereklidir.

4. Para kazanma modeli

İş modelinize bağlı olarak uygulamadan para kazanma stratejilerinin net bir resmi, uygulamalarınızdaki temel gereksinimleri belirlemenizi sağlayacaktır. Eğer kurumsal bir mobil uygulama yapacaksınız ROI,  NPS, Retention rate KPI’larını belirlemelisiniz.

ROI- Return of investment / Yatırım getirisi

NPS – Net promoter score / Tavsiye etme skoru

Retention rate – Müşteri tutma oranı

KPI – Key performance indicator – Anahtar performans göstergesi

5. Eylem planı

Mobil uygulama geliştirme karmaşık bir süreç olduğundan, her aşamada tam olarak neler olup bittiğini anlamak ve buna göre bir eylem planı hazırlamak esastır. Bu, neye adım attığınıza dair net bir fikre sahip olmanızı sağlayacak ve mobil geliştirme şirketinden makul beklentilerinizin olmasını sağlayacaktır.

Projenize uygun mobil uygulama şirketlerinden teklif alın

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

Bir mobil uygulama yazılım şirketi ile anlaşma yapmadan sormanız gereken sorular

Anlaşma öncesi süreçte bir mobil uygulama yazılım şirketinin yapısını anlamanıza yardımcı olacak soruların bir listesi:

Tam uygulama portföyünüzü paylaşabilir misiniz?

Bir uygulama portföyü genellikle şirket tarafından müşterileri için oluşturulmuş uygulamaların geçmişinden oluşur. Bir uygulama portföyü istemek, size mobil geliştirme şirketinin uzmanlığı hakkında ayrıntılı bir fikir verir. Ayrıca, önceki karmaşıklık düzeyi ve işlenen uygulamaların türü, şirketin gereksinimlerinizi karşılayıp karşılamadığını analiz etmenizi sağlar.

Müşteri portföyünüzü paylaşabilir misiniz?

Müşteri portföyüne hızlı bir bakış, şirketle olan deneyiminizin gelecekte nasıl olacağını tahmin etmenizi sağlar. Ajansara’da yer alan müşteri incelemeleri, şirketin vaat ettiği güvenilirlik düzeyini değerlendirmek için değerli bir olanaktır. Sonuçta, bir şirketin müşterileri arasındaki itibarı, işleyişi hakkında bilmeniz gereken her şeyi belirtir.

Fiyatlandırma yapınız nasıl görünüyor?

Şirket ile şeffaflık, daha sonra burnunuzdan ödeme yapmak zorunda kalmamanızı sağlayacaktır. Şirketin ödeme politikalarını anladığınızdan ve bunların önceden belirlenmiş bütçenizle eşleştiğinden emin olun. Mevcut kaynakların proje maliyetiyle eşleştiğinden emin olmak için ödeme şeklini ve sıklığını isteyin.

Bunların hepsini sözleşmeye ekleyin.

Güvenlik politikalarınız nelerdir?

Hassas veri sızıntıları ve hacklemeler, itibarınızın arkasındaki bıçaktır. Bu nedenle, şirketin güvenlik politikalarından ve uygulama test yöntemlerinden tam olarak haberdar olduğunuzdan emin olun. Mobil uygulama yazılım şirketinin uygunluk önlemleri ve veri güvenliği konusunda güncel olup olmadığını doğrulayın.

Mobil uygulamalar, işinizde devrim yaratması gereken silahlardır, onu kıran çatlaklar olmamalıdır.

Beklenen teslim süresi nedir?

İşletmenizin uygulaması için belirli bir plana ve lansman tarihine sahip olmak çok önemlidir. Beklenmedik gecikmeleri önlemek için proje için bir zaman çizelgesi ile birlikte geçici bir teslimat tarihi ve yöntemi sormayı, anlaşma dahilinde sözleşmenize eklemeyi unutmayın.

Şirketiniz ne tür platform uygulamaları geliştiriyor?

Seçtiğiniz platformun şirketinkiyle paralel olup olmadığını öğrenin. Dahası, bu geliştiricinin çapraz platform uygulama geliştirme konusunda ne zaman gelir akışlarınızı genişletmek isteyebileceğiniz konusunda uzman olup olmadığını sormayı da düşünmelisiniz.

Şirketiniz tarafından kaliteli uygulama tasarımı için kullanılan araç tipleri nelerdir?

Tasarım ve diğer araçlar, müşteri katılımını artırdıklarından iş uygulamalarınız için oyunun kurallarını en iyi şekilde değiştirir. Bu nedenle, uygulama geliştiricinizden kullanılacak araçları sorun ve işinize uygun bir dinamik teknoloji paketi içerdiğinden emin olun.

İletişim kanallarınız nelerdir?

İletişim, sorunsuz bir mobil uygulama geliştirme deneyiminin anahtarıdır. Şirketin duyuruları, önemli kararları, güncellemeleri veya gecikmeleri nasıl iletmeyi planladığını öğrenin. Bunlar, zamanında iletilmezlerse, işiniz birkaç paydaşa karşı sorumlu olduğu için tartışmalara neden olabilir. Örneğin jira üzerinden mi gideceksiniz yoksa e-posta ile mi? Haftalık ilerleme raporları veya aylık ilerleme raporları olacak mı?

Potansiyel çözüm seçenekleri nelerdir?

İşletmeniz, yetersiz fon, fikir başarısızlığı veya geliştirici tarafından yetersiz mobil uygulama geliştirme hizmetleri gibi öngörülemeyen durumlarla yüzleşecek kadar yetkin olmalıdır. Bu nedenle, çıkış seçenekleriniz uygulama geliştiricinizle açıkça tartışılmalıdır. 

Proje bitimi sonrası nasıl destek sağlamayı nasıl planlıyor?

Uygulama geliştirme süreci, uygulama geliştirildikten hemen sonra sona ermediği için bu sormanız gereken önemli bir sorudur. Paketin bakım ve dağıtım sonrası hizmetleri destekleyip desteklemediğini öğrenin. Mobil uygulama yazılım şirketinin uygulamayı güncellemek, ek özellikler eklemek, hataları düzeltmek gibi gelecekteki ihtiyaçlarını nasıl karşılamayı planladığını ve bunun için ek ücretlerin nasıl uygulanacağını tartışın.

Bu konu oldukça önemlidir pek çok profesyonel olmayan mobil uygulama şirketi önce rakiplerinden işi almak için düşük karlılıkta işi alırlar. Proje belli bir şekilde bitirildikten sonra uygulamaya hakim olmanın verdiği avantajla size “overcharge” yapmaya başlar veya yaparlar. Bu durum belli aşamadan sonra istiklal marşının tersten okutulmaya zorlanmak gibidir. Bu yüzden ek özellik ve bug konusunda sözleşmeye net eklemeler yapmanız gerekmektedir.

Projenize uygun mobil uygulama şirketlerinden teklif alın

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

Bir mobil uygulama geliştirmenin maliyeti ve süresi nedir?

Öncelikle maliyetler konusunda ayrıntılı bir rehbere ihtiyacınız varsa, rehberimizi inceleyebilirsiniz: Mobil Uygulama Fiyatları

Bir uygulama geliştirmenin maliyeti ve süresi birçok özelliğe bağlıdır ve Google’da yapılan basit aramalarla belirlenemez. Maliyet ve zaman çeşitli faktörlere bağlıdır ve daha fazla özellik ve karmaşık teknolojiler bunlara göre uyarlandıkça artar.

Mobil Uygulama Fiyatları Listesi Mobil uygulama yazılım şirketlerinden ayrıntılı bilgi almak için teklif al butonuna tıklayınız
Uygulama Türleri Uygulama geliştirme maliyeti Zaman çizelgesi (ay olarak) Örnekler
Temel uygulamar > ~ 30.000 TL+ ~ 1 ay Hesap Makineleri, Kamera, Saat
Veriye dayalı uygulamar ~ 45.000 TL+ ~ 1-1.5 ay Takvim, Hava Durumu, Hisse Senetleri
Kimlik doğrulama uygulamaları ~ 80.000 TL+ ~ 3-6 ay McDonald's Loyalty Uygulaması, Google Drive
Sosyal ağ uygulaması ~ 90.000TL - 230.000 TL + ~ 3-6 ila 9+ ay arası Instagram, Facebook, LinkedIn, Yummi
E-Ticaret uygulamaları ~ 20.000 - 300.000 TL + ~ 3-6 ila 9+ ay arası Amazon, eBay, Alibaba, ASOS, GoPuff
İsteğe bağlı uygulamalar ~ 70.000 - 280.000 TL + ~ 5-7 + ay Uber, UberEATS, Postmates, Nimber, Melabiz
Marketplace uygulamaları (pazaryeri) ~ 50.000 - 200.000TL + ~ 9 + ay TripAdvisor, Booking.com
IoT ve Donanım uygulaması ~ 50.000 TL + ~ 3-6 ay Amazon Dash Düğmeleri, WeMo, DirectTV, BELI Printing Service,
Projenize uygun mobil uygulama şirketlerinden teklif alın

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

Anlaşmayı kapatmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

 Anlaşmayı tamamlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç son nokta:

1. Şirket, gereksinimlerinizi kapsamlı bir şekilde anlamalıdır

Günün sonunda, fikrinize yoğun bir şekilde yatırım yapan özel bir geliştirici ekibi istersiniz. Diğer tüm mobil uygulama geliştirme şirketlerini elemeden önce, geliştiricinin kuruluşunuzun hedefleri, misyonu, hedef kitlesi ve gereksinimleri ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız.

2. Başlatmadan önce etkili test yöntemleri

Teknik aksaklıklar, uygulamanın lansmanından sonra ortaya çıkarsa belli süre zararsızdır. Mobil uygulama yazılım şirketine evet demeden önce, şirketin hataları ve özelliklerle ilgili sorunları giderme yöntemini derinlemesine inceleyin. 

3. Uygulamayı başlattıktan sonra ilk katılım sürecini yönetme

Uygulamanızda kafalarını karıştırdığı için potansiyel kullanıcıları kaybetmek istemiyorsanız, geliştiricinin kullanıcı merkezli bir uygulama tasarlama konusundaki uzmanlığına son bir kez göz attığınızdan emin olun. Mobil uygulama yazılım şirketinin kurulum, kayıt ve aktivasyon sürecini anladığından ve basitleştirebileceğinden emin olmak önemlidir.

4. Uygulamanın mülkiyeti

Anlaşmayı imzalamadan önce, uygulamanın tesliminden hemen sonra kaynak kodu, içerik ve tasarım gibi geliştirilen uygulamanın tüm yetkilerini aldığınızdan emin olmak için sözleşmenizi dikkatlice gözden geçirin.

5. Geliştirme süreci boyunca iletişim yöntemi

Siz ve geliştirici arasındaki iletişim boşluğu, geliştirilen uygulamanın kalitesini doğrudan etkilediğinden, şirketler tarafından benimsenen iletişim kanallarına ve sıklığına odaklanın.

Mobil uygulama yazılım şirketi ile anlaştıktan sonra ne yapmalısınız?

Ürününüzü ve hizmetlerinizi anlayan, yetenekli ve bütçeniz dahilinde bir mobil uygulama geliştirme şirketiyle anlaşmak, uygulamanızın başarılı bir şekilde başlatılması için gereken bir dizi kilometre taşının ilk kilometre taşıdır. 

1. İnceleme tarihlerini belirleyin ve kesinlikle uygulayın

Timeline desek daha kolay anlayabilirsiniz. Süreçle ilgili güncellemeleri sürekli olarak istemekten ve anlaşılan şirketin bir sonraki gözden geçirme tarihine kadar kendilerinden tam olarak ne beklendiğini bildiğinden emin olmaktan korkmayın. Yanlış iletişimi önlemek için sürece dahil olun ve ilerlemeyi yakından izleyin.

2. Her şeyi belgeleyin

Fikrin ilk geliştirilmesinden uygulamanın başlatılmasının son aşamasına kadar her şeyi belgeleyin. Bu sadece gelecekte daha iyi kararlar almanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda ilk vizyonunuzun nihai üründe görünür olmasını sağlayacaktır. Telefonla iş yapmayın. Telefondan söz almayın, vermeyin.

3. Zamanında ödeme yapın

Ödeme zaman çizelgesine uymak, destekleyici bir müşteri olmanın büyük bir parçasıdır. Mobil uygulama geliştirme şirketi, projenize önemli kaynaklar yatırmak zorunda kalacaktır. Böylece ödemeyi zamanında gerçekleştirmek, teslimatta herhangi bir gecikmeyi önleyecek ve dostane bir ilişki sürdürmenize yardımcı olacaktır.

4. Hoş geldiniz değişiklikleri

Belirli bir özellik veya fikir geliştirme sırasında uygulanabilir görünmüyorsa, gereksinimlerinize uyan daha iyi seçenekler aramaktan çekinmeyin. mobil uygulama yazılım şirketlerinin bu tür durumlarda size yol gösterecek eğitimli uzmanları vardır, bu nedenle onların fikirlerini sormayı unutmayın.

5. Hazırlıklı olun

Her şeyi doğru yapmaktan, bazı aksaklıkların veya biraz gecikmenin kaçınılmaz olduğunu anlamak önemlidir. Uygulamayla ilgili beklenmedik sorunları gidermek için esnek bir zaman çizelgesine sahip olun ve herhangi bir sorunun derhal halledilmesi için lansmandan sonra geliştirme şirketi ile bir çalışma ilişkiniz olmasını sağlayın.

Başlıklar
Projenize uygun mobil uygulama şirketlerinden teklif alın

Projeniz için ücretsiz fiyat teklifi alın

Hemen Teklif Alın!

1
2
3
4
Ajans Kategorisi

Ajans kategorisini seçmekle başlayın,

Hizmetler

İstediğiniz hizmeti seçin,

Önceki
Detaylar

Aradığınız hizmeti daha iyi anlamak istiyoruz,

Önceki
Devam
İletişim Bilgileri

Size ulaşmamız için iletişim bilgilerinize ihtiyacımız var

Gönder
Önceki