Olası Zorlama Durumları Hakkında Ne Yapıyoruz?

Tehdit Durumlarını Hemen Bildirin

Nadiren de olsa olası “tehdit ve şantaj” durumlarında ( Ajans-Marka arasında oluşabilecek herhangi bir tarafın diğerini tehditte bulunması, zorlaması) endişe duydukları durumlara karşılaşabiliyoruz. Söz konusu Ajans-Marka, tehditte bulunduğu gibi herhangi bir negatif yorum göndermeden önce önleminizi almanızı ve durumu hemen bize bildirmenizi sağlayacak bir yöntemimiz var.

Bu neden önemli?

Taraflar  birbirlerine  yöneltilen şantaj veya tehdit durumlarını büyük bir ciddiyetle ele alırız. Bu davranışlar, kesinlikle kurallarımıza aykırıdır ve pek çok yerde de yasa dışıdır. Şantaj durumlarının vakit kaybetmeden, derhal bildirilmesi, inceleme prosedürümüze destek olarak bu tür değerlendirmeleri daha siteye gelmeden hazırlı olmamıza yardımcı olur.

Potansiyel tehdit veya şantaj içeren değerlendirmeleri nasıl bildirebilirim?

destek@ajansara.com ‘a durumu detaylı bir şekilde anlatan, mümkün ise elinizde somut (e-posta, ekran görüntüsü vs.) gibi bize yardımcı olabilecek verilerin olduğu bir bilgilendirme e-postası gönderin. Size en kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

Bir tehdit veya şantaj durumunu ne zaman bildirmeliyim?

Hemen! Bildiriminizi olay olduktan sonra olabildiğince kısa sürede, mümkünse aynı gün göndermeniz çok önemlidir.

Çoğu Ajans-Marka bu tür tehditlerde bulunmaz ancak olası bir şantaj ve tehdit içeren yorum gönderilmeden önce bunun kayıtlarda olmasını sağlamak için bildiriminizi mümkün olan en kısa sürede göndermeniz önemlidir.

Şüpheli bir şantaj veya tehdit içeren yorum önceden yayınlanmışsa ne yapmalıyım?

destek@ajansara.com ‘a durumu detaylı bir şekilde anlatan, mümkün ise elinizde somut (e-posta, ekran görüntüsü vs.) gibi bize yardımcı olabilecek verilerin olduğu bir bilgilendirme e-postası gönderin. Size en kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

Şantaj bildirimim gönderildikten sonra ne olur?

İşletmenize, bildiriminizdeki bilgilerle eşleşen düşük puanlı bir yorum gönderilirse destek ekibimize uyarı gelir. Her şantaj bildirimini vaka bazında ele alır, herhangi bir karar vermeden önce elimizdeki kesin kanıt ve ilgili bilgileri değerlendiririz. Şantaj yapıldığını kanıtlayan ek bilgiler gerektiğinde sizinle iletişime geçilebilir. Bu süreçte yararlı olabilecek ilgili belgeleri elinizde bulundurmanızı öneririz.

Değerlendirme, ister şantajı bize bildirmenizden önce ister sonra gönderilmiş olsun söz konusu yorumun kaldırılacağını garanti edemeyiz.

Lütfen şunları göz önünde bulundurun: Eğer bu hizmetimiz herhangi bir şekilde suistimal edilirse ağır ceza uygulanır.