MANİFESTO

Süregelen Sorunları Sonlandırmak

İşini iyi yapmayan, verdiği sözleri yerine getirmeyen, müşterilerinin bütçesini olduğu kadar zamanını da çalan pek çok ajans olduğu gibi talepleriyle ajansları zor duruma sokan, karlılığını sıfırlayan, ödeme yapmayan markalarda bulunuyor. 

Doğal Seleksiyonu İşler Hale Getirmek

İşini doğru yapan ajansların daha fazla kazanması gerekirken, iletişim pazarında parazitlik yapan pek çok ajans hem iyi ajansların kaynaklarını tüketiyor hem de işini iyi yapan ajansların itibarı zedeliyor.

İşini doğru yapmayan ajansların sürekli pazarda kalması tüm iletişim ekosistemini zedeliyor. İşini iyi yapan ajansların sürdürülebilirliğini ve hayatta kalmasını engelliyor.

Ajanslar İçin Hafıza Oluşturmak

Bu doğal seleksiyonu engelleyen tek şey, performansların hafızada tutulduğu bir yerin olmaması.

Bu yüzden hatalar süregeliyor.

Ajansara bu yüzden var.

İşini iyi yapan ve müşterilerini gülümseten ajansların unutulmasını önlemek. Onlar için bir hafıza oluşturmak. Elbette işini doğru yapmayan ajanslar içinde bir hafıza oluşturmak.

Böylelikle iyi ajansların sürdürülebilir karlılığını garanti alarak, iletişim ekosisteminde büyümelerini sağlamak.

Müşteri-reklamveren tarafındaysa hizmet kalitesini iyileştirmek.

Ajansara Hakkinda Ajansaranin Hikayesi

Ajansara'nın Hikayesi

Doğru Ajansı Bulmak... Peki Nasıl?

Her şeye başlamadan önce, Ajanslar ve Müşterileri için en iyisini hayal ettim. İşini iyi yapan ajanslar hakkını almalı, ajanslardan hizmet alanlar mağdur ve mutsuz olmamalıydı. Böyle bir ekosistem nasıl yaratılabilirdi?