Kullanım Şartları

Her yeni Ajans ve Marka’nın katılımıyla Ajansara daha zengin bir platform oluyor. 

Bu yüzden öncelikle platformumuza katıldığınız için teşekkür ederiz. 

Burada davranışlar, yorum ve değerlendirmeler, fotoğraflar ve profillerle ilgili tüm bu kuralları bulabilirsiniz.

Ajansara’daki aktiviteleriniz bu kurallara uymaması durumunda gerekli müdahaleyi yapma hakkımız olduğunu hatırlatmak isteriz. Yorum, değerlendirme ve profilinde değişiklik yapmak, silmek, hatta Ajansara hesabının haber vererek ya da vermeksizin silinmesi de bu kurallara dahildir.

Eğer bu kurallara uymayan içerikle karşı karşıya kalırsan, lütfen bizimle iletişime geç.

Onay ajansara Kullanım Şartları Ajansara
yasak Kullanım Şartları Ajansara

Ajansara Kullanım Şartları Hakkında

Dürüstlük, doğruluk ve şeffaflık. Aslında tüm kurallar bu 3 düsturun bir yansıması.

Yorum ve Değerlendirme: Herkes için faydalı olacak en iyi kaliteye sahip içeriği oluşturmak istediğimiz için, yorumların en az 140 karakter uzunluğunda olması gerekiyor. Böylelikle yorumları okuyanlar anlamlı çıkarımlarda bulunarak, ajans tercihlerini şekillendirebilirler.

Nerede yazarsan yaz önemsiz harfler/sayılar ile doldurursan, bu metinleri düzeltmen için onay vermeden önce seninle iletişime geçebiliriz.

Uygunluk: Ajans profil içeriği ve müşteri yorumları tamamen kurum ve tecrübeler ile doğru orantılı olmalı. Ajansınızla alakası olmayan, referanslar, projeler, yanıltıcı metin ve içerikler,gereksiz, uygunsuz ya da promosyon içeriğe sahip yorum ve hesaplar (haber verilerek veya haber verilmeden) silinecektir.

Anlaşılırlık: Yazılan tüm metinlerde kişisel hakaretler, kişinin (dil, din, ırk) gibi karakteristik özelliklere hakaret, yanıltıcı söylemlerden uzak durmalısınız. 

Güncellik: Müşteriler son 2 (iki) yıla yönelik yorum ve değerlendirmede bulunabilirken, Ajansların tüm profil bilgileri güncel olmalıdır. Adres, çalışan sayısı, verilen hizmet ve ödüller gibi bölümlerin güncel olması gerekmektedir. 

Gerçeklik: Yorumlarda lütfen abartı veya yanlış ifadeler kullanmaktan kaçının. Herhangi bir anlaşmazlıkta taraf tutmuyoruz, o yüzden kötü sözler söylemekten kaçınmanızı rica ediyoruz. Yorumda “Dünyadaki en iyi ajans ” gibi ifadeler veya hiç hizmet almadığınız bir ajansa yorum yapmak gibi, aldatıcı, gerçek dışı ve kullanıcıları yanlış yönlendiren yorumları da silmek durumundayız. Aynı ajansa birden çok kez yorum yapamazsınız. Ama dilerseniz eski yorumunuzu düzenleyebilirsiniz

Talepte bulunma: Olumlu/olumsuz değerlendirme karşılığında tehdit, şantaj, rüşvet gibi yollara başvurulduğu tespit edilmesi halinde bu hesap dondurulduktan sonra silinecek, kişi/kişiler ömür boyu kayıt olmaktan men edileceklerdir.

Çalmak: Başka kişi ve kurumlara ait yorum ve içerikleri yayımlamak gibi bir davranışa izin verimemektedir. Yapılan her iş kendisine özel bir deneyim ve iş tecrübesine sahip olduğu için tüm içerikler özgün olmalıdır.

Bütünlük: İnanıyoruz ki dürüstlük en iyi kuraldır. Dürüst olunduğu sürece Ajans arayan profesyoneller ve diğer ajanslar size saygı duyacaktır. Ayrıca belirtmek isteriz ki yarım bırakılmış ve link içeren yorumları siliyoruz....

Çerçeve içinde kal: Yaptığın yorum ve eklediğin fotoğraflar Ajansara kullanım koşullarına ve bulunduğun ülkenin kanun ve düzenlemelerine uygun olmalı. Eğer hukuksal bir durum ortaya çıkarsa, paylaştığın içerik moderasyona uğrayabilir.

Deneyimleri fotoğrafa aktarmak elbette çok zor. 

Müşteri ve ajansların yükledikleri fotoğrafları anı yansıtmalı, abartılı veya yanıltıcı görüntülerden oluşmamalı. 

Bir ajansın veya müşterinin yüklediği fotoğrafların uygunsuz olması halinde profilleri dondurulacak ve izinleri alındıktan sonra müdahale edilecektir. 

Aşağıda belirtilen noktaların ihlali resimlerin görünürlüğünün azalmasına veya resimlerin silinmesine,  profilin pasife alınması veya silinmesine neden olabilir.

 • Aynı projenin veya medyanın birden fazla kopyası veya çok benzer açıdan çekilmiş fotoğrafları
 • İntihal fotoğrafları
 • Başkalarına ait izin olmaksızın paylaşılan fotoğraflar
 • Reklam içeriği bulunan fotoğraflar
 • Bulanık veya net olmayan fotoğraflar
 • Düşük çözünürlüklü (1000x1000px) fotoğraflar 
 • Proje veya profil ile ilgili olmayan fotoğraflar
 • Proje dışındaki konuları içeren ve bunlara odaklanan fotoğraflar

Ajansara, ajansınız ve potansiyel müşterileri arasında harika bir köprü. Platformumuzda sizi en iyi öne çıkacak şey müşterilerinizin yorumları. 

Tarafsız olarak hem müşterileri hem de ajansların yanındayız. Başarınız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.

 • Ajans sayfanızdaki bilgilerin güncel olduğundan emin olun: Telefon numaranız, adresiniz, ödül ve projeleriniz  değiştiğinde veya yenisi eklendiğinde profilinizi güncellemeyi unutmayın. 
 • Yorum ve değerlendirmeler: 
  • Hiçbir zaman yorum karşılığında hediye, indirim veya para teklifinde bulunmayın
  • Yorumlarını silmeleri için kullanıcılara rüşvet vermeyin
  • Çalışanlarınızdan yorum toplamaları için birbirleriyle rekabet etmelerini istemeyin
  • Yorumlarınızı/derecelendirmelerinizi düzeltmeyi teklif eden şirketler veya üçüncü taraf satıcılar ile birlikte çalışmayın.
  • Eğer sürdürülebilir karlılığınızı korumak ve her seferinde potansiyel müşterilerinize kendinizi ve yaptığınız işleri anlatmak zorunda kalmak istemiyorsanız, sürekli sistemli bir şekilde müşterilerinizden yorum toplamalısınız.
  • Ajansınız ile hiç ortaklık yapmamış olan kişilerden değerlendirmede bulunmalarını sağlayacak anlaşmalar yapmayın.

 • Eleştiriye olumlu cevap verin: Olumsuz bir yorum aldığınızda iki kez derin nefes alın. Eğer gerekiyorsa üç kez de olabilir. Böyle şeyler hep olabilir. Olumsuz eleştiri ve yorumlar hepimizin karşına çıkıyor ve kişisel algılamamak gerekiyor. Müşteri her zaman haklıdır. Hatta haksız olduğunda bile. Bu olumsuz yorumu yapıcı bir eleştiri olarak göğsünüzde yumuşatın ve olumsuzluğu düzeltebileceğiniz bir fırsata çevirerek golünüzü atın. Ücretsiz yönetim paneliyle yorumlara ajans sahibi olarak cevap vererek onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. 

 • Sorumluluk sahibi olun:  Şeffaflığı sağlamak için bu olumsuz etki yaratabilecek tarzda şeyleri de göze almak lazım. Ajans  çalışanların olumsuz davranışlarının bildirilmesi kişisel saldırı olarak kabul edilmeyecektir. Eğer ajansta bulunan kişilerin işi düzgün yapamadığı ve sorumluluklarını yerine getirilmediği söyleniyorsa bu böyledir. Yoruma cevap vererek durumu açıklayabilir ve aydınlatabilirsiniz.

 • Ajansara içeriğinin objektifliğini korumak adına gösterdiğimiz hassasiyetten dolayı ajans sahipleri, çalışanları ve işletme ile ilgili herhangi bir bağı bulunan kişilerin yorum yapmasına izin veremiyoruz.

Moderasyon kurallarını en iyi ve tarafsız biçimde uyguluyor, kimseye herhangi bir ayrıcaklık sağlamıyoruz. Örneğin bir ajans profilindeki olumsuz bir yorumları silerek, gerçek olmayan pozitif yorumları sayfada tutma gibi bir davranış biçimimiz kesinlikle söz konusu değil. 

Herhangi bir sorunuz olursa bize destek@ajansara.com‘dan ulaşabilirsiniz.

Bulten Ajansara e1605116490577 Kullanım Şartları Ajansara